Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu łabędziowi. Zwierzę znajdowało się przy ruchliwej drodze krajowej nr 12, gdzie stwarzało zagrożenie dla kierujących oraz dla siebie.

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Służba w policji codziennie przynosi wiele różnych wyzwań. Tym razem policjanci zmierzyli się z niesieniem pomocy nie człowiekowi, a zwierzęciu.

„Wczoraj po godzinie 23 piaseccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Struża Kolonia przy pasie drogowym znajduje się ranny ptak. Na miejscu patrol policji zastał łabędzia, który miał widoczną ranę na skrzydle. Mundurowi ustalili weterynarza, który może udzielić pomocy rannemu zwierzęciu, jednak ten nie miał możliwości przyjechać na miejsce„- relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

Policjanci schwytali łabędzia, co nie było prostym zadaniem, gdyż zwierzę było wystraszone i nie chciało współpracować z mundurowymi. Następnie opatrzyli ranę na skrzydle oraz okryli kocem termicznym i przewieźli do lecznicy, gdzie łabędź otrzymał już fachową pomoc.


Źródło i fot.: Policja Lubelska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics