Polska będzie znów ziemniaczaną potęgą

Minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz podsekretarz stanu Jan Białkowski uczestniczyli w miniony weekend w Krajowych Dniach Ziemniaka POTATO POLAND.

– Polska będzie znów ziemniaczaną potęgą – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski i dodał, że ziemniak to wspaniała i ważna w historii świata roślina, która przeżywa obecnie swój renesans.

Mamy wszystko co jest niezbędne do rozwoju tej branży. Mamy odpowiednie gleby i warunki klimatyczne. Mamy dobrą współpracę producentów ziemniaka z nauką i administracją. Mam nadzieję, że dobra współpraca będzie przynosiła coraz lepsze efekty i branża ta będzie się coraz lepiej rozwijała – zaznaczył wiceminister Białkowski.

Głównym organizatorem wydarzenia była  Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB w Boninie.

Prezydent zapewnia przychylność producentom ziemniaków

Do uczestników Krajowych Dni Ziemniaka list skierował prezydent RP Andrzej Duda, zaznaczył w nim, że produkcja ziemniaków, ze względu na miejsce, jakie zajmują one w strukturze spożycia żywności w Polsce, jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Dodał, że Krajowe Dni Ziemniaka są okazją, by podkreślić ważną rolę, jaką w zapewnieniu tego bezpieczeństwa odgrywają polscy rolnicy.

Projekt ZIEMNIAK POLSKI – wsparcie działalności rolników

Prezydent zapewnił o swojej przychylności i wsparciu dla wszelkich działań służących polskiemu rolnictwu. Przypomniał także, że polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą, co jest przede wszystkim zasługą polskich producentów, ale także tych, którzy opracowują nowe metody uprawy i wspierają wdrażanie w rolnictwie nowych technologii.

Krajowe Dni Ziemniaka POTATO POLAND to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez rolno-żywnościowych w kraju i Europie.

W tym roku odbyły się w dniach 21-23 sierpnia, w gospodarstwie rolnym Państwa Kozłowskich w Lubkowie w województwie dolnośląskim. Była to pierwsza wirtualna edycja tych targów.

Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczenia całej branży rolniczej i okołorolniczej. Producentów rolnych, producentów maszyn i środków ochrony roślin, a także nauki.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here