Polska żywność jest najlepsza, najzdrowsza i smakuje wyśmienicie

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk w weekend wziął udział w pikniku towarzyszącym konkursowi kulinarnemu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. W Domu Polonii w Pułtusku odbył się etap powiatowy konkursu.

Polska żywność jest najlepsza, najzdrowsza i smakuje wyśmienicie
Polska żywność jest najlepsza, najzdrowsza i smakuje wyśmienicie

Obok wicepremiera Henryka Kowalczyka w Pułtusku gościł także m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski.

Promocja polskiej żywności

– Bardzo się cieszę ze spotkania, z tego, że wiele Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu pułtuskiego zechciało przyjąć zaproszenie do wspólnej zabawy i promocji polskiej żywności – mówił w Pułtusku minister rolnictwa i rozwoju wsi.

– Polska żywność, o czym w Polsce wiemy, a w Europie i na świecie się przekonują, jest najlepsza, najzdrowsza, a przyrządzona przy pomocy regionalnych przepisów kulinarnych rękami pań z Kół Gospodyń Wiejskich – smakuje wyśmienicie – dodał szef resortu rolnictwa.

Wicepremier Kowalczyk podkreślił, że „Bitwa Regionów” jest elementem promocji polskiej żywności, którą w pocie czoła wypracowują polscy rolnicy.

Rola Kół Gospodyń Wiejskich

Szef resortu rolnictwa powiedział, że rola Kół Gospodyń wiejskich jest niezwykle istotna. Takie działania tworzą więzi społeczne i budują wspólnotę.

– Bo to nie tylko gotowanie, ale i spotkania. Koła Gospodyń Wiejskich to był strzał w dziesiątkę rządu: prosta rejestracja, proste pieniądze, systematyczne, coroczne na bieżącą działalność, ale również osobowość prawna, która pozwala na ubieganie się o kolejne środki finansowe. Myślę, że to spowodowało ogromny rozkwit Kół Gospodyń Wiejskich i ich ogromną aktywność. Bardzo się cieszę, że tę aktywność możemy podtrzymywać tu, w powiecie pułtuskim – zaznaczył szef resortu rolnictwa.

Wicepremier odniósł się także do pracy rolników.

– Ważne, że dzięki tej pracy czujemy się bezpieczni, jeżeli chodzi o żywność. W tych niespokojnych, wojennych czasach możemy powiedzieć: tak, my jesteśmy bezpieczni żywnościowo. Dzięki zapobiegliwości, dzięki pracowitości polskich rolników – powiedział wicepremier Kowalczyk.

Rywalizacja kulinarna i inne atrakcje

Popisowe dania zaprezentowało 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Kulinarna rywalizacja była bardzo wyrównana, a jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia.

Pułtuską „Bitwę Regionów” wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Pniewa. Drugie miejsce przypadło Kołu z Pobyłkowa Dużego, a trzecie – Kołu z Zaborza.

W amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona dużą porcję dobrej rozrywki zapewnili uczestnikom i gościom „Bitwy Regionów” ukraiński zespół ludowy „Polanie znad Dniepru” oraz polska „Kapela Wileńska” ze stolicy Litwy.

Zostaw komentarz

 1. Co za bzdury! Te pismaku zanim znowu coś wyskrobiesz na temat żywności w Pl i zanim wprowadzisz ludzi w błąd to przeczytaj wcześniej raporty NIKu… Dla zainteresowanych stanem jedzenia polecam posłuchać Marcina Bustowskiego jest na YT.

  • Nieprawda polską żywność to smakuje jak gówno najgorsza na świecie przykład np chleb nie do jedzenia ziemniaki nie akuja albo pełno nawozu nawet śmierdzą rozwalają się jeden gotuje się a drugi twardy nie da się gotować albo plipa poza tym nie smakują jak ziemniak. A mięso albo z antybiotykami niesmaczne i również śmierdzi i tak z wszystka żywnością w Polsce tak jak smakowało wszystko za komuny to teraz polską żywność nadaje się tylko dla świń rolnik polski nie robi jakości tylko aby naprodkowac szmirę żywnościowa i wcisnąć ja ludziom za ogromne pieniądze. Już dawno od 30lat polską żywność to gnoj

   • Polska żywność to śmieć. Zatruta chemia i różnego typu bakteriami. Od kiedy Polski chłop ma dostęp do taniej chemii zatruwa glebę i roślinność. Dziś Polski chłop to próżniak nawet kur niechce mu się hodować.
    Ja kupuję jeśli tylko to możliwe zachodnią żywność ,jest naprawdę bardzo dobrej jakości oraz o super smaku. W zachodniej żywności niema tylu sztucznych trujących dodatków.

 2. Smiglo, Atrmus i Czesław…

  Nie smakuje wam polska żywność, nie jedzcie!
  Hodujcie własne kury, świnie, krowy!
  Jak nie, to kupujcie u Niemca, Niemiec ucieszy się.

  • Jasne ze nie smakuje. Polska żywność jest najbardziej zatruta w Europie. Najbardziej skażona pestycydami i inna różnego typu chemia. W dodatku bardzo droga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Unijne zboża na plusie

Unijna pszenica porusza się od początku lipca wokół poziomu 340 eur/t, a w sierpniu zmienność notowań kontraktu mocno zmalała. W lekkim trendzie wzrostowym porusza...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE