Pomoc suszowa – kolejna pula środków na kontach rolników!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych. Pomoc dotyczy poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. W ciągu zaledwie czterech dni na konta rolników Agencja przelała kolejne 93 mln zł.

Pomoc wciąż nie dla wszystkich


280 mln zł – to najnowsza pula środków na realizację wypłat z tytułu tzw. pomocy suszowej, która w ostatnim czasie wpłynęła na konta ARiMR. W niespełna cztery dni, Agencja wypłaciła poszkodowanym rolnikom ponad 93 mln zł. ARiMR realizuje wypłaty pomocy suszowej na bieżąco w miarę otrzymywanych na ten cel środków.

Kwota, która jest do rozdysponowania nie wystarczy jednak na wypłatę pomocy wszystkim rolnikom. Minister rolnictwa wydał rozporządzenie, według którego ARiMR powinna wypłacać zaliczki najbardziej poszkodowanym producentom rolnym. Zaliczają się do nich rolnicy, u których straty przekroczyły 30 proc. rocznej produkcji. To ci rolnicy, u których straty wynoszą powyżej 5 tys. złotych.

Wsparcie dla gospodarstw rolnych w czasie epidemii

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.

Oprac. na podstawie ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

osiemnaście + dwadzieścia =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,870ObserwującyObserwuj
7,260SubskrybującySubskrybuj

Mazowsze: wścieklizna potwierdzona u psa, jenota i lisów

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu czterech przypadków wścieklizny u zwierząt dzikich oraz jednego u zwierzęcia domowego, stwierdzonych na postawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE