Poparcie dla protestujących rolników. Również zza oceanu

Uczestników zielonego miasteczka popierają nie tylko polscy rolnicy, ale także… Polonia z Bostonu.

 

\"rolnictwo,

 

Popracie dla protestujących pod Kancelarią Premiera rolników z "Solidarności" RI wyrazili uczestnicy walnego zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Posiedzenie odbyło się 30 marca 2015 r. w Płońsku.

Członkowie walnego zgromadzenia MIR utożsamiają się z postulatami rolniczej "Solidarności". Rolnicy pod przewodnictwem Jerzego Chróścikowskiego domagają się od rządu działań, które zapobiegną sprzedaży ziemi obcokrajowcom po 1 maja 2016 roku. Zwracają się także z postulatem kompleksowej długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno- spożywczym i rynkiem wewnętrznym. Ważną sprawą dla przebywających w zielonym miasteczku jest także kwestia odszkodowań za szkody łowieckie. Domagają się oni zmiany regulacji ustawowych w sposób zapewniający rekompensatę poniesionych strat. Rolnicy chcieliby także powołania trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa

Czytaj także:

Podlaskie: poszkodowani rolnicy złożyli wnioski o pomoc, ARiMR wypłaca pieniądze
Sawicki: jest już projekt ustawy o dialogu społecznym w rolnictwie
"Propozycje PSL ws. obrotu ziemią niekorzystne". Posłowie krytykują projekt ustawy

Poparcie zza oceanu
Rolnicze zielone miasteczko odwiedził w miniony poniedziałek aktor Jerzy Zelnik. Przekazał on protestującym poparcie Polonii z Bostonu, gdzie m.in. wraz z Pawłem Piekarczykiem koncertował ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

\"\"

Jerzy Zelnik przywiózł od środowiska Polonii listy z kilkuset podpisami poparcia dla protestu i postulatów; w szczególności dotyczących obrony polskiej ziemi.

oprac. Kamila Szałaj, fot. MIR, NSZZ Solidarność RI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here