Advertisement

Porozumienie Rolnicze wznawia prace

8. grudnia odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z Prezydium Porozumienia Rolniczego oraz przedstawicielami polskich organizacji w Copa Cogeca.

Porozumienie rolnicze wznawia prace
Porozumienie rolnicze wznawia prace

– Wznawiamy spotkania Porozumienia Rolniczego – ogłosił szef resortu rolnictwa.

Zasady współpracy

Wicepremier zaproponował zasady dalszej współpracy  w ramach Porozumienie Rolniczego.

Chcę, aby funkcjonalność tego ciała doradczego była jak najbardziej efektywna – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Przedstawiciele rolników podkreślali, że cieszą się z reaktywacji spotkań, bo przez rok nie odbywały się one, chociaż – jak zaznaczyli – w zespołach zostały wypracowane rekomendacje dla poszczególnych sektorów.

Ustalenia

Sięgniemy po te rekomendacje. Zobowiążę wiceministrów do ich przejrzenia i przeanalizowania – zapowiedział szef resortu rolnictwa.

Wicepremier Kowalczyk obiecał odniesienie się do opracowanych rekomendacji. Zwrócił jednocześnie uwagę, że podstawowa praca Porozumienia Rolniczego odbywać się będzie w ramach zespołów. Zaproponował, aby do już istniejących powołać dodatkowo zespoły ds. mleka, rolnictwa ekologicznego i spółdzielczości.

W szerokim gronie będziemy spotykali się tylko od czasu do czasu, ponieważ są też zagadnienia, które dotyczą wszystkich sektorów. Ważne jest również to, aby co jakiś czas jedne zespoły mogły spojrzeć na problemy innych, bo rolnictwo system działów wzajemnie, ściśle ze sobą powiązanych – podsumował wicepremier Henryk Kowalczyk.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × trzy =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,903ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Zmiana systemu rozliczeń instalacji fotowoltaicznych

29 października 2021 roku Sejm w błyskawicznym tempie przyjął nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zakłada zmianę systemu prosumenckiego z modelu opustów na sprzedażowy. Obecnie prosumenci, czyli...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE