Posłanki PO: PiS doprowadzi do upadku hodowli konia arabskiego

W tym roku stadniny w Janowie Podlaskim i Michałowie wystawią na 50. aukcję Pride of Poland kilkanaście najlepszych koni z państwowej hodowli. W konsekwencji może to doprowadzić do upadku hodowli konia arabskiego w Polsce – alarmują posłanki PO Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela.

rolnik, oanna Kluzik-Rostkowska, stadnina, konie, Pride of Poland, Dorota Niedziela

Na wczorajszej konferencji prasowej na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice posłanki PO Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela oceniły, że PiS niszczy hodowlę konia arabskiego w Polsce.

– Po trzech latach niszczenia polskiej hodowli koni arabskich, PiS szykuje ostatni cios. Rząd chce wyprzedać nasze “srebra narodowe”. W dodatku listę koni na sierpniową aukcję ustalał włoski handlarz – informują posłanki.

– Przed nami ostatni akord tej katastrofy – 11 sierpnia odbędzie się 50. aukcja Pride of Poland (…) PiS przerażone tym co się wydarzyło w ostatnich trzech latach, postawił wszystko na jedną kartę ryzykując likwidację konia arabskiego w Polsce. Wystawił na tę aukcję wszystkie konie, które mogą cokolwiek zarobić; jeśli uda im się te konie sprzedać, to będzie to koniec polskiej hodowli konia arabskiego, bo nie będzie materiału genetycznego, nie będzie koni, które będą mogły hodowlę konia polskiego podtrzymywać – powiedziała – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Posłanki zaapelowały do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego, aby zainteresowali się tym, co dzieje się w Janowie Podlaskim i Michałowie.

– Żądamy, by sprawą zainteresował się prezes Kaczyński, tak czuły na los zwierząt oraz premier Morawiecki, tak wrażliwy na wyprzedaż majątku narodowego – powiedziały posłanki.

Kamila Szałaj, fot. Platforma News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here