Młody chłopak utknął w ciągniku na przejeździe

O krok od tragedii! Młody kierowca ciągnika wjechał na zamykający się przejazd kolejowy. Cudem uniknął strasznej śmierci pod kołami pociągu. Teraz odpowie za swoją głupotę przed sądem.

CIĄGNIK, WYPADEK, CIĄGNIK NA PRZEJEŹDZIE

W czwartek 30 maja rano w miejscowości Skronów (powiat jędrzejowski, woj. świętokrzyskie) mogło dojść do tragedii z udziałem rolnika.

ZOBACZ FILM:

Jak ustalili policjanci, 19-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, pomimo że sygnalizacja świetlna ostrzegała już o nadjeżdżającym pociągu. Ciągnął za sobą przyczepę, a z przodu miał podczepione ramiona do tura.

– Jedna z zapór została automatycznie opuszczona „oddzielając” ciągnik od przyczepki. Młody kierowca próbował ustawić pojazd, którym kierował pod katem aby uniknąć zderzenia z jadącym od strony Jędrzejowa składem osobowym – wyjaśnia policja.

Zdaniem funkcjonariuszy, tylko opanowanie i właściwa reakcja maszynisty, który zwolnił prędkość do minimum dała czas nieodpowiedzialnemu 19-latkowi.

– Tylko kilka centymetrów dzieliło kolejowe wagony od ciągnika. Chwilę później młody człowiek odjechał jakby nic się nie wydarzyło. Mundurowi jednak odnaleźli nieodpowiedzialnego traktorzystę, który doprowadził do tak niebezpiecznej sytuacji. Młody mieszkaniec gminy Jędrzejów stracił prawo jazdy, a jego poczynaniami na torach zajmie się sąd – informuje policja.

Redakcja AgroNews, na podst. i fot. Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here