Potężny pożar u dilera maszyn rolniczych. 20 mln złotych poszło z dymem

Na ok. 20 mln zł oszacowano wstępnie straty w pożarze, jaki wybuchł w hali ze sprzętem rolniczym Massey Ferguson w Kazimierzówce (woj. lubelskie) – informuje KM PSP Lublin.

ciągniki, pożar ciągników, pożar

Potężny pożar u dilera maszyn rolniczych

Pożar na terenie na terenie salonu maszyn rolniczych Massey Ferguson w podlubelskiej Kazimierzówce zauważono w miniony poniedziałek po godzinie 23.

– W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar hali o powierzchni 900 m2, dach budynku był znacznie uszkodzony. W celu ugaszenia pożaru podano 12 prądów gaśniczych, w tym 4 prądy piany ciężkiej. Ze względu na to, że pożar stanowił zagrożenie dla innych budynków oraz mienia zgromadzonego na posesji, prowadzono również działania w obronie. Z uwagi na bardzo duże zadymienie konieczne było wykorzystanie aparatów ochrony dróg oddechowych. Podczas przeszukiwania pomieszczeń zlokalizowano butle na gaz propan-butan oraz na acetylen. W związku z tym, że butla na acetylen znajdowała się w środowisku pożarowym, wyznaczono strefę niebezpieczną. W konsekwencji tego konieczne było przeprowadzenie ewakuacji 4 osób zamieszkujących sąsiednią posesję. W celu zabezpieczenia butli wdrożono procedurę jej chłodzenia – informuje PSP Lublin.

Ciągnik stanął w płomieniach na polu

20 mln złotych poszło z dymem

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek produkcyjno-magazynowy wraz z całym wyposażeniem, a także zgromadzone na posesji i w budynku ciągniki rolnicze oraz samochody dostawcze. Straty oszacowano wstępnie na 20 mln zł.

Redakcja AgroNews, fot. KM PSP Lublin

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

czternaście − 8 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE