Potężny pożar u dilera maszyn rolniczych. 20 mln złotych poszło z dymem

Na ok. 20 mln zł oszacowano wstępnie straty w pożarze, jaki wybuchł w hali ze sprzętem rolniczym Massey Ferguson w Kazimierzówce (woj. lubelskie) – informuje KM PSP Lublin.

ciągniki, pożar ciągników, pożar

Potężny pożar u dilera maszyn rolniczych

Pożar na terenie na terenie salonu maszyn rolniczych Massey Ferguson w podlubelskiej Kazimierzówce zauważono w miniony poniedziałek po godzinie 23.

– W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar hali o powierzchni 900 m2, dach budynku był znacznie uszkodzony. W celu ugaszenia pożaru podano 12 prądów gaśniczych, w tym 4 prądy piany ciężkiej. Ze względu na to, że pożar stanowił zagrożenie dla innych budynków oraz mienia zgromadzonego na posesji, prowadzono również działania w obronie. Z uwagi na bardzo duże zadymienie konieczne było wykorzystanie aparatów ochrony dróg oddechowych. Podczas przeszukiwania pomieszczeń zlokalizowano butle na gaz propan-butan oraz na acetylen. W związku z tym, że butla na acetylen znajdowała się w środowisku pożarowym, wyznaczono strefę niebezpieczną. W konsekwencji tego konieczne było przeprowadzenie ewakuacji 4 osób zamieszkujących sąsiednią posesję. W celu zabezpieczenia butli wdrożono procedurę jej chłodzenia – informuje PSP Lublin.

Ciągnik stanął w płomieniach na polu

20 mln złotych poszło z dymem

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek produkcyjno-magazynowy wraz z całym wyposażeniem, a także zgromadzone na posesji i w budynku ciągniki rolnicze oraz samochody dostawcze. Straty oszacowano wstępnie na 20 mln zł.

Redakcja AgroNews, fot. KM PSP Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here