Powołano Radę Kobiet w Rolnictwie

Powołano Radę Kobiet w Rolnictwie, która będzie organem doradczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Zarządzenie w tej sprawie weszło już w życie.

"<yoastmark

Głos kobiet w rolnictwie jest ważny

Rada jest organem doradczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej skład wejdą przedstawicielki ministerstwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, jednostek doradztwa rolniczego, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. A także przedstawicielki ogólnopolskich i zarejestrowanych organizacji rolniczych, przetwórczych, samorządu rolniczego, kół gospodyń wiejskich i  jednostek samorządu terytorialnego – powiedziała wiceminister Gembicka.

Chcemy, aby głos kobiet z różnych stron Polski znalazł swoje odzwierciedlenie w konkretnych rozwiązaniach – podkreśliła sekretarz stanu Anna Gembicka.

Zadania Rady Kobiet

Sekretarz stanu zwróciła uwagę, że do zadań Rady należeć będzie m.in. analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich. Identyfikowanie ich problemów, rekomendowanie i podejmowanie inicjatyw w zakresie polepszania lub wzmacniania pozycji i roli kobiet na obszarach wiejskich. Aktywizacja, a także przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby kobiet niepełnosprawnych. Rada będzie  inicjować różne akcje społeczne, organizować szkolenia, debaty i konferencje. Będzie wspierać programy i kampanie społeczne, podnoszące świadomość w zakresie praw kobiet.

W zakresie swoich kompetencji Rada będzie rekomendować działania mające służyć promowaniu dobrych praktyk w rolnictwie i przetwórstwie, m.in. w produkcji ekologicznej żywności, a także dziedzictwa i kultury wsi.

Kobiety przyszłością rolnictwa? We Francji odgrywają coraz większą rolę

Na czele najważniejszych instytucji działających w obszarze rolnictwa znajdują się właśnie kobiety

Podkreślając rolę kobiet na obszarach wiejskich Anna Gembicka zauważyła, że na czele najważniejszych instytucji działających w obszarze rolnictwa znajdują się właśnie kobiety.

– Nie ze względu na parytety, ale z uwagi na swoje wysokie kompetencje ARiMR, KRUS i KOWR kierują właśnie panie – podkreśliła sekretarz stanu.

Wiceminister zapowiedziała, że wkrótce po świętach planowane jest pierwsze posiedzenie Rady Kobiet w Rolnictwie. Oczywiście jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 5 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE