Powstał Instytut Ogrodnictwa

Minister Marek Sawicki wręczył akt powołania na stanowisko kierownika Instytutu Ogrodnictwa prof. dr hab. Franciszkowi Adamickiemu.

Jest to nowa jednostka, która rozpocznie działanie z dniem 1 stycznia 2011 r. i powstała w wyniku połączenia Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka z Instytutem Warzywnictwa im. Emila Chroboczka.

W siedzibie Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa odbyło się dziś spotkanie grona kierowniczego obu łączonych jednostek, w którym uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk. W podziękowaniu za dotychczasowe sprawne kierowanie instytutami, ustępującym dyrektorom wiceminister wręczył okolicznościowe dyplomy.

Tadeusz Nalewajk życzył prof. Adamickiemu wielu sukcesów oraz wytrwałości w pracy nad organizowaniem jednostki. Natomiast do pracowników zwrócił się z prośbą o twórczą współpracę oraz wspieranie nowego kierownictwa tak, by instytut mógł skutecznie i na wysokim poziomie realizować badania naukowe i prace rozwojowe, przyczyniając się do zwiększenia konkurencyjności branży ogrodniczej.

Wiceminister złożył również wszystkim uczestnikom spotkania życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, www.minrol.gov.pl, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here