Powstał nowy związek. \”Będziemy walczyć o sprawy młodej, wiejskiej rodziny\”

Elwira Pawelec z Wysokiej w gminie Lubiszyn została przewodniczącą Komitetu Założycielskiego Związku Zawodowego Młodych Rolników RP. Wybory odbyły się 18 października w Warszawie.

 

\"rolnictwo,

Celem Związku Zawodowego Młodych Rolników RP jest reprezentowanie spraw i wartości młodych rodzin rolniczych oraz  podkreślanie roli i znaczenia młodych rodzinnych gospodarstw rolnych w rozwoju społeczno – gospodarczym polskiej i europejskiej wsi.

– Naszą misją jest reprezentowanie spraw młodych rodzin rolniczych – mówi nam Pani Elwira. I dodaje, że to właśnie młoda, rolnicza rodzina wiejska stanowi o przyszłości polskiej wsi, jej rozwoju ekonomicznym, społecznym i kulturowym.

– Trzeba tę rodzinę wesprzeć, i dlatego właśnie zakładamy nasz związek – wyjaśnia Przewodnicząca.

Plany Związku
Związek Zawodowy Młodych Rolników RP to młoda organizacja, która ma wiele planów i zadań do zrealizowania.

– Do końca grudnia odbędą się wojewódzkie zjazdy związkowców, a już na początku następnego roku planujemy Krajowy Zjazd Młodych Rolników RP i wybór władz – mówi Elwira Pawelec. I dodaje, że cały czas trwają prace nad zbudowaniem strony www.mlodzirolnicy.pl

Władze Związku największy nacisk kładą na wsparcie młodych rolników, którzy założyli swoje rodziny na wsi.

– Państwo i Wspólna Polityka Rolna w szczególności powinny wspierać gospodarstwa prowadzone przez młodych rolników, a także ułatwić im dostęp do ziemi – wyjaśnia Przewodnicząca.

Przewodnicząca na hektarach
Pani Elwira pochodzi ze wsi Wysoka w gminie Lubiszyn w woj. Lubuskiem, gdzie wraz z rodzicami prowadzi 140 ha gospodarstwo: uprawy sadownicze i rolnicze. Jest także członkiem Stowarzyszenia Lubuski Młody Rolnik oraz Członkiem Związku Młodych Rolników.

 

\"rolnictwo,

Elwira Pawelec z Wysokiej w gminie Lubiszyn została przewodniczącą Komitetu Założycielskiego Związku Zawodowego Młodych Rolników RP.

 

W przeszłości pełniła funkcję Koordynatora I Lubuskiego Kongresu Młodych Rolników. Interesuje się fotografią i podróżami.

Jak zostać członkiem Związku?
Obecnie Związek liczy kilkudziesięciu członków, ale ta liczba rośnie z dnia na dzień.

Członkiem Związku może zostać osoba pełnoletnia, obywatel polski, prowadzący lub współprowadzący gospodarstwo rolne o charakterze rodzinnym, przygotowujący się do tego w gospodarstwie rodziców lub w szkole rolniczej, a także inne osoby, którym zależy na rozwoju polskiego rolnictwa. Aby przyłączyć się do związku, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres email: info@mlodzirolnicy.pl
 
Według statystyk 40 proc. gospodarstw w Polsce prowadzonych jest przez młodych rolników, czyli przez osoby poniżej 40 roku życia.

Redakacja AgroNews trzyma kciuki za Panią Elwirę i cały Związek Zawodowy Młodych Rolników RP. Będziemy na bieżąco informować naszych czytelników o działalności Związku.
 
Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. Elwira Pawelec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here