Powstaną ogrodzenia zapachowe przeciw ASF

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Wielkopolskiego na terenie województwa wielkopolskiego powstaną ogrodzenia zapachowe zatrzymujące lub ograniczające migrację dzików. Ma to na celu zahamowanie rozprzestrzenienia się afrykańskiego pomoru świń.

mapie przebieg ogrodzeń
mapie przebieg ogrodzeń

Nadleśniczym Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe w: Obornikach, Pniewach, Łopuchówku, Konstantynowie, Piaskach, Jarocinie i Krotoszynie, nakazano wykonanie ogrodzeń zapachowych przy użyciu repelentów o działaniu odstraszającym dziki w terminie do dnia 10 marca 2022 r. Ogrodzenia te muszą być utrzymane do dnia 10 września 2022 r.

Dziki dylemat. Czy ASF będzie w końcu zatrzymane?

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego określa również, iż ogrodzenia zapachowe należy wykonać w pasie o szerokości 2 metrów, a także że nie wykonuje się ich na obszarze zwartej zabudowy mieszkaniowej, w linii istniejących ogrodzeń lub innych przeszkód uniemożliwiających przemieszczanie się dzików. W załącznikach do rozporządzenia określono szczegółowo na mapie przebieg ogrodzeń w poszczególnych nadleśnictwach.

Źródło: WIR Barbara Idczak

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE