Advertisement

Powstanie nowa Placówka Terenowa KRUS w Mińsku Mazowieckim

W dniu 7 października odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego.

Uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego.

Podczas uroczystości zorganizowanej przez Centralę i Odział Regionalny KRUS w Warszawie podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Prezes KRUS Aleksandra Hadzik, Dyrektor warszawskiego Oddziału Regionalnego KRUS Joanna Bala oraz osoby zaangażowane w pozyskanie terenu i budowę obiektu, m.in. parlamentarzyści i samorządowcy z tego terenu.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreślił w swoim przemówieniu: „Obowiązkiem KRUS-u jest być zawsze blisko rolników, a swoim interesantom zapewnić jak najbardziej profesjonalną obsługę. Takie podejście przyczynia się do budowania relacji zaufania między instytucjami państwowymi a obywatelami, szczególnie gdy wymagania wobec urzędu rosną wraz z rozwojem coraz nowocześniejszych technologii”.

Akt Erekcyjny

Budowę placówki skomentowała także Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik: „Placówki terenowe KRUS w całej Polsce, dzięki dogodnej lokalizacji są dostępne dla rolników w miejscowościach położonych niedaleko prowadzonej przez nich działalności rolniczej. Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty służące obsłudze rolników były nowoczesne, dostosowane do współczesnych potrzeb, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a swoją architekturą wpisywały się w lokalną zabudowę i odpowiadały charakterowi miejsca, w którym są położone. Już wkrótce ponad 4700 ubezpieczonych rolników i członków ich rodzin zyska nowoczesny obiekt w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami i wyposażony w najnowocześniejszą technologię teleinformatyczna„.

dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS

Budynek jest obiektem przyjaznym środowisku naturalnemu – wyposażony został m.in w pozyskiwanie energii z paneli fotowoltaicznych oraz w punk ładowania samochodów elektrycznych.

Projekt nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim

„Dzięki wsparciu Centrali KRUS, naszych parlamentarzystów oraz wicewojewody mazowieckiego udało się pozyskać teren od Agencji Mienia Wojskowego – w 2020 roku ostatecznie pozyskaliśmy prawie 2500m2 w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego – mówi Joanna Bala, Dyrektor oddziału mazowieckiego Kasy.

Joanna Bala, Dyrektor oddziału mazowieckiego Kasy.
Joanna Bala, Dyrektor oddziału mazowieckiego Kasy.

W 2020 roku został wykonany projekt autorstwa pana Piotra Jańskiego z Wrocławia, a w sierpniu bieżącego roku został wyłoniony wykonawca firma Arcus Technologie Sp. z o.o z Celestynowa – koszt realizacji to prawie 4 mln 100 tys. Na nowy obiekt składa się m.in.: 589 m2 powierzchni użytkowej – 26 pomieszczeń, a wśród nich m.in. archiwum zakładowe o powierzchni niemal 260 m2, pokoje biurowe z pełnym zapleczem socjalnym gwarantujące komfortową pracę dla 14 pracowników oraz nowoczesna sala obsługi klientów dla ponad  4700 ubezpieczonych w KRUS rolników i ich rodzin. Budowa zakończy się w 2022 roku.

Źródło: KRUS, fot.: Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE