Powstanie nowa Placówka Terenowa KRUS w Mińsku Mazowieckim

W dniu 7 października odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego.

Uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego.

Podczas uroczystości zorganizowanej przez Centralę i Odział Regionalny KRUS w Warszawie podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Prezes KRUS Aleksandra Hadzik, Dyrektor warszawskiego Oddziału Regionalnego KRUS Joanna Bala oraz osoby zaangażowane w pozyskanie terenu i budowę obiektu, m.in. parlamentarzyści i samorządowcy z tego terenu.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreślił w swoim przemówieniu: „Obowiązkiem KRUS-u jest być zawsze blisko rolników, a swoim interesantom zapewnić jak najbardziej profesjonalną obsługę. Takie podejście przyczynia się do budowania relacji zaufania między instytucjami państwowymi a obywatelami, szczególnie gdy wymagania wobec urzędu rosną wraz z rozwojem coraz nowocześniejszych technologii”.

Akt Erekcyjny

Budowę placówki skomentowała także Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik: „Placówki terenowe KRUS w całej Polsce, dzięki dogodnej lokalizacji są dostępne dla rolników w miejscowościach położonych niedaleko prowadzonej przez nich działalności rolniczej. Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty służące obsłudze rolników były nowoczesne, dostosowane do współczesnych potrzeb, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a swoją architekturą wpisywały się w lokalną zabudowę i odpowiadały charakterowi miejsca, w którym są położone. Już wkrótce ponad 4700 ubezpieczonych rolników i członków ich rodzin zyska nowoczesny obiekt w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami i wyposażony w najnowocześniejszą technologię teleinformatyczna„.

dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS

Budynek jest obiektem przyjaznym środowisku naturalnemu – wyposażony został m.in w pozyskiwanie energii z paneli fotowoltaicznych oraz w punk ładowania samochodów elektrycznych.

Projekt nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim

„Dzięki wsparciu Centrali KRUS, naszych parlamentarzystów oraz wicewojewody mazowieckiego udało się pozyskać teren od Agencji Mienia Wojskowego – w 2020 roku ostatecznie pozyskaliśmy prawie 2500m2 w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego – mówi Joanna Bala, Dyrektor oddziału mazowieckiego Kasy.

Joanna Bala, Dyrektor oddziału mazowieckiego Kasy.
Joanna Bala, Dyrektor oddziału mazowieckiego Kasy.

W 2020 roku został wykonany projekt autorstwa pana Piotra Jańskiego z Wrocławia, a w sierpniu bieżącego roku został wyłoniony wykonawca firma Arcus Technologie Sp. z o.o z Celestynowa – koszt realizacji to prawie 4 mln 100 tys. Na nowy obiekt składa się m.in.: 589 m2 powierzchni użytkowej – 26 pomieszczeń, a wśród nich m.in. archiwum zakładowe o powierzchni niemal 260 m2, pokoje biurowe z pełnym zapleczem socjalnym gwarantujące komfortową pracę dla 14 pracowników oraz nowoczesna sala obsługi klientów dla ponad  4700 ubezpieczonych w KRUS rolników i ich rodzin. Budowa zakończy się w 2022 roku.

Źródło: KRUS, fot.: Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzynaście + dwanaście =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,891ObserwującyObserwuj
7,490SubskrybującySubskrybuj

Są fundusze dla dwóch województw na walkę z barszczem Sosnowskiego

W północnej i południowej Polsce zostaną podjęte działania w kierunku usunięcia toksycznej i niebezpiecznej dla ludzi i zwierząt rośliny - barszczu Sosnowskiego. Pomogą w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE