Pożar budynku gospodarczego. Wewnątrz maszyny i płody rolne!

1 czerwca br. w Machorach (gmina Ruda Maleniecka) doszło do pożaru budynku gospodarczego. Chwilę przed pożarem przeszła nad tą okolicą burza i doszło do kilku wyładowań atmosferycznych.

Pożar w gospodarstwie. Maszyny i płody rolne poszły z dymem

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Ruda Maleniecka pożar był już w rozwiniętej fazie. Strażacy prowadzili pokazy z okazji Dnia Dziecka w miejscowości Maleniec oddalonej od miejsca pożaru ok 2km.

Działania druhów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz w obronie na pobliski budynek inwentarski. Po przybyciu kolejnych sił i środków OSP i JRG kontynuowano działania gaśnicze podając kolejne prądy wody w natarciu.

Pożar budynku gospodarczego. Wewnątrz maszyny i płody rolne!

Wewnątrz budynku znajdowały się maszyny rolnicze, drobny sprzęt oraz płody rolne

Ustalono, że pożarem objęty jest cały obiekt o wymiarach 42x12x6 metrów, a jego konstrukcja pod wpływem ognia w trakcie gaszenia uległa zawaleniu. Obecny na miejscu właściciel przekazał, że wewnątrz znajdują się maszyny rolnicze, drobny sprzęt oraz płody rolne. Oznajmił także, że w obiekcie nie było zwierząt. Nikt nie został poszkodowany. Do obiektu nie była doprowadzona energia elektryczna.

„W początkowej fazie działań strażacy korzystali z pobliskiego hydrantu lokalnej sieci wodociągowej, a następnie dodatkowo zorganizowali punkt czerpania wody na zbiorniku w miejscowości Maleniec. Z uwagi na rozmiar pożaru do zdarzenia został zadysponowany oficer operacyjny mł. bryg. Mariusz Czapelski, który po przybyciu na miejsce przejął dowodzenie akcją. Po opanowaniu pożaru działania polegały głównie na dogaszaniu pojedynczych zarzewi ognia. Następnie pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając podwyższonych wartości temperatur. Na tym działania zakończono i jednostki wróciły do swoich baz” – relacjonuje mł. bryg. Mariusz Czapelski.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Czapelski
KP PSP Końskie

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics