Pożar kurnika w Wielkopolsce. W środku 16 500 piskląt kaczek

W miejscowości Chylin w gminie Władysławów w Wielkopolsce doszło do pożaru kurnika. Wewnątrz budynku znajdowało się 16 500 piskląt kaczek.

Pożar kurnika w Wielkopolsce. W środku 16 500 piskląt kaczek

21.03 2024 o godz. 17.03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Chylin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek inwentarski o wymiarach 64×25, z wnętrza obiektu wydobywało się silne zadymienie, w środku widoczne były płomienie.  Wewnątrz znajduję się około 16 500 piskląt kaczek. W bliskiej odległości znajduje się budynek murowany oraz drugi kurnik.

„Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów gaśniczych wody do wnętrza obiektu od dwóch stron. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dodatkowych zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o podzieleniu terenu objętego działaniami na dwa odcinki bojowe. Pierwszy odcinek obejmował działania gaśnicze, drugi odcinek obejmował zaopatrzenie wodne. Do wnętrza obiektu od strony północnej wprowadzono dodatkowe dwa prądy gaśnicze wody. Wraz z prowadzonymi działaniami gaśniczymi ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych prowadzili ewakuacje piskląt na zewnątrz obiektu. Po zlokalizowaniu pożaru wprowadzono wentylację nadciśnieniową celem usunięcia gazów pożarowych z budynku. Dzięki właściwie podjętym decyzją i współpracy z właścicielami obiektu nie doszło do rozprzestrzenia się pożaru  na zewnątrz budynku.  Spaleniu uległo ok. 40% powierzchni kurnika wewnątrz – relacjonuje mł. bryg. Marcin Dzieran z KP PSP w Turku.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Dzieran
Zdjęcia: ogn. Szymon Rogodziński, iturek.net
Komenda Powiatowa PSP w Turku

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics