Pożar na fermie drobiu. Akcja gaśnicza trwała całą noc

Pożar wybuchł przed godziną 21:00 w miejscowości Włostowa w powiecie nyskim. Do akcji ruszyło 12 zastępów PSP oraz OSP. W piątek rano na miejscu pozostało jeszcze kilka zastępów strażaków.

Pożar na fermie drobiu. Akcja gaśnicza trwała całą noc.
Pożar na fermie drobiu. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Fot. KP PSP w Nysie

– Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że pali się budynek kurnika na fermie drobiu, wypełniony papierowymi wytłoczkami do jaj. Z obiektu ewakuowali się wszyscy przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej a pracownicy firmy odłączyli zasilanie budynku w energię elektryczną – informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu.

W związku z bliską odległością kurnika, w którym znajdował się drób, strażacy prowadzili działania gaśnicze w natarciu oraz w obronie sąsiednich obiektów. Łącznie w działaniach uczestniczyło 12 zastępów PSP i OSP.

Rano na miejscu działania prowadziły wciąż 4 zastępy strażaków.

OSP.pl Foto. KP PSP w Nysie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + dziewięć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE