Pożar oboro-stodoły w gminie Zambrów. Nie udało się uratować wszystkich zwierząt

W dniu 14.04.2024 r. o godz. 18:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku inwentarskiego stodoło – obory w miejscowości Nowe Wierzbowo.

Pożar oboro-stodoły w gminie Zambrów. Nie udało się uratować wszystkich zwierząt

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane: 2 zastępy PSP z JRG Zambrów, 2 zastępy OSP KSRG Stary Laskowiec oraz zastęp OSP Szczodruchy.

Dwie sztuki bydła padło w wyniku pożaru

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano paląca się część inwentarską oboro – stodoły, w której znajdowało się pięć sztuk bydła i dwa  konie. Ratownicy ewakuowali z budynku trzy sztuki bydła oraz konie. Dwie sztuki bydła padło w wyniku pożaru. Ewakuowanymi zwierzętami zajął się lekarz weterynarii. Równocześnie były prowadzone działania gaśnicze w natarciu na palący się budynek oraz w obronie na część budynku nieobjętą pożarem. Po ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonego budynku.


 Opracował: asp. Rostkowski Wojciech
Zdjęcia: OSP KSRG Stary Laskowiec

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty 2024 – wnioski z sankcjami można składać do 26 lipca

Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych 2024. Bezsankcyjny termin na złożenie deklaracji upłynął 1 lipca – do tego dnia włącznie ARiMR zarejestrowała blisko 1,2...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics