Pożar w gospodarstwie: Nawozy i pestycydy poszły z dymem

10 kwietnia przed godz. 15:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru w m. Płoskie. W zgłoszeniu poinformowano nas o pożarze stodoły. Jednak na miejscu okazało się, że był to budynek, w którym składowane były środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, narzędzia i akcesoria ogrodnicze. Podczas pożaru, właściciel doznał poparzenia dłoni.

Pożar w gospodarstwie: Nawozy i pestycydy poszły z dymem

Właściciel gospodarstwa doznał poparzenia dłoni

Budynek murowany kryty eternitem objęty był w całości ogniem. Na ścianie budynku występowała instalacja fotowoltaiczna. Zagrożony był sąsiedni budynek o konstrukcji drewnianej. Z uwagi na ilość i rodzaj nagromadzonych materiałów, strażacy podali pianę gaśniczą na miejsce pożaru. Prowadzone były również działania obronne w stosunku do sąsiedniego zagrożonego budynku drewnianego. Właścicielowi budynku z poparzoną dłonią udzielili pomocy strażacy, zakładając opatrunek hydrożelowy. Po akcji gaśniczej strażacy przystąpili do dogaszania i rozbiórki więźby dachowej.

Do pożaru doszło w wyniku zaproszenia ognia

„Przypuszczamy, że do pożaru doszło w wyniku zaproszenia ognia. Spaleniu uległ dach oraz zgromadzone w budynku: środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, akcesoria ogrodnicze, artykuły budowlane, nasiona warzyw i kwiatów oraz części zamienne do kosiarek i pilarek – relacjonują strażacy z KMP PSP w Zamościu.

W akcji trwającej niespełna 4 godz., zaangażowanych pojazdów strażackich w tym: 4 z JRG Zamość, Osp ZawadaOSP PłoskieOSP MokreOSP KSRG Białowola

Źródło FB KP PSP Zamość, fot.: mł. bryg. Robert Niścior

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics