Pożar w gospodarstwie. 200 tysięcy złotych strat!

17 czerwca w jednej z miejscowości gm. Krasnobród na Lubelszczyźnie doszło do pożaru. Ogień strawił budynek gospodarczy, w którym zaparkowane były pojazdy i maszyny rolnicze. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Właścicielka wstępnie oszacowała straty na kwotę około 200 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z zaparkowanych w budynku pojazdów.

Pożar w gospodarstwie. 200 tysięcy złotych strat!

O pożarze budynku gospodarczego na posesji w jednej z miejscowości gminy Krasnobród dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony wczoraj kilka minut po godzinie 13:00. Służby ratunkowe zaalarmowała właścicielka posesji, która będąc w domu usłyszała dobiegający z podwórza „dziwny” hałas, a gdy wyjrzała przez okno zauważyła wydobywające się z garażu płomienie. Wtedy natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Pożar gasiły zastępy straży pożarnej z Zamościa oraz z kilku okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Policjanci na miejscu zajęli się zabezpieczeniem terenu oraz ustaleniem szczegółów zdarzenia.

Straty na 200 tysięcy złotych

Budynek gospodarczy o drewnianej konstrukcji obity blachą wykorzystywany był jako garaż. Znajdowały się tam dwa pojazdy osobowe, dwa ciągniki rolnicze oraz kilka maszyn rolniczych, jak też silniki elektryczne. Garaż uległ całkowitemu spaleniu, nadpalony został także przylegający do niego budynek murowany. Znajdujące się wewnątrz garażu pojazdy i sprzęt również uległy spaleniu. Wartość poniesionych strat 47-letnia właścicielka oszacowała na kwotę około 200 000 złotych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z zaparkowanych w garażu samochodów – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło. Aktualnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy sprawę i ustalamy dokładne okoliczności pożaru – dodaje.


Źródło i fot.: KMP Zamość

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics