Pożar w gospodarstwie. Akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin

29 listopada 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Jarocinie wpłynęło zgłoszenie dot. pożaru stodoły w miejscowości Chwałów. Ze zgłoszenia wynikało, że w stodole znajduje się słoma oraz nie ma osób poszkodowanych.

Pożar w gospodarstwie. Akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin

Dyżurny Stanowiska Kierowania niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia 4 jednostki ochotniczych straży pożarnych z gminy Żerków oraz 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarocinie.

Pożar w gospodarstwie. Akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Pierwsze zastępy po dokonanym rozpoznaniu podały 4 prądy gaśnicze (3 prądy w natarciu na palącą się stodołę oraz 1 prąd w obronie przyległego budynku). Ratownicy działający w strefie zadymienia zabezpieczeni byli w sprzęt ochrony układu oddechowego. Po zlokalizowaniu pożaru nadpaloną słomę usunięto ze stodoły na zewnątrz na pobliskie pole gdzie została dogaszona.

Łączny czas interwencji wyniósł 5 godzin i 30 minut.

Źródło i fot.: KP PSP w Jarocinie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics