Pożar zakładu wędliniarskiego w Jednaczewie

7 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru zakładu wędliniarskiego w Jednaczewie, gm. Łomża.

09 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży wpłynęła informacja o pożarze zakładu wędliniarskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się więźba dachowa. Pracownicy znajdowali się poza obiektem w bezpiecznym miejscu, nie wymagali pomocy medycznej.  

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu do wnętrza budynku i na palącą się więźbę dachową. Ratownicy działali w aparatach ochrony układu oddechowego. Podczas działań sukcesywnie usuwano arkusze blachy z dachu w celu dotarcia do źródła pożaru oraz w późniejszym etapie dogaszania zarzewi ognia. Dodatkowo strażacy wygasili piece technologiczne oraz wynieśli z obiektu 5 butli LPG. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony oraz sprawdzony pod względem niebezpiecznych gazów pożarowych – urządzenie nie wykryło zagrożenia.

W działaniach trwających 2 godzin i 25 minut udział wzięło 7 zastępów – 26 ratowników:

JRG PSP Łomża – 4,

OSP KSRG Stare Kupiski  – 1,

OSP KSRG Konarzyce – 1,

OSP Jednaczewo – 1.

Źródło:KM PSP w Łomży, mł. ogn.  Kinga Konicka

Zdjęcia: KM PSP w Łomży

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics