Pożyczki preferencyjne na działania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie zaprasza do składania wniosków o pożyczki na preferencyjnych warunkach, na zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Pożyczkę udziela się na okres do 10 lat, z  oprocentowaniem 2 proc. w skali rocznej, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Pożyczki preferencyjne na działania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej
Pożyczki preferencyjne na działania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej

Inwestycje muszą być zgodnie z listą przedsięwzięć priorytetowych oraz planem działalności Funduszu na dany rok. Wsparcie przyznaje się zgodnie z „Zasadami udzielania i umarzania pożyczek oraz trybem i zasadami udzielania i rozliczania dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie”.

Pożyczki tylko dla samorządów, przedsiębiorstw i spółdzielni mieszkaniowych

Pożyczkę mogą uzyskać osoby prawne. Oferta jest skierowana m.in. do samorządów, przedsiębiorstw oraz spółdzielni mieszkaniowych. Pożyczki udzielane są na zadania z zakresu:

Ochrony atmosfery

•             Poprawę efektywności energetycznej, w tym termomodernizację budynków

•             Budowę/rozbudowę instalacji OZE

•             Rozwój transportu zeroemisyjnego, w tym zakup samochodów elektrycznych/stacji ładowania pojazdów elektrycznych

•             Budowę lub modernizację lokalnych sieci ciepłowniczych

Ochrony wód, gospodarki wodnej

•             Budowę/rozbudowę kanalizacji sanitarnej

•             Budowę/rozbudowę oczyszczalni ścieków

•             Budowę/rozbudowę stacji uzdatniania wody

•             Budowę/rozbudowę sieci wodociągowych

Ochrony ziemi

•             Budowę/modernizację instalacji przetwarzania odpadów

•             Technologie związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów

Nadzwyczajnych zagrożeń środowiska

•             Wsparcie ratownictwa chemicznego i ekologicznego

•             Doposażenie w sprzęt i środki techniczne jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych służb realizujących zadania w zakresie ochrony środowiska, w szczególności ochrony przeciwpożarowej w lasach.

Wysokość dofinansowania

Wysokość dofinansowania w formie pożyczki może wynosić do 100 proc. całkowitego kosztu zadania netto. Bez pozycji „VAT naliczony”, jeżeli podatek ten nie jest kosztem u Pożyczkobiorcy. Pożyczki udziela się na okres nie dłuższy niż 10 lat, przy preferencyjnym oprocentowaniu w wysokości 2 proc. w skali rocznej, bez żadnych dodatkowych kosztów. Fundusz może udzielić karencji w spłacie pożyczki (okres karencji liczony jest od daty wypłaty I transzy pożyczki wynikającej z umowy i liczy się do okresu spłaty pożyczki).

Jak ekstremalne zjawiska pogodowe będzie odczuwać rolnictwo

Warunki uzyskania pożyczki

Warunkiem uzyskania pożyczki jest przedstawienie przez wnioskodawcę zaakceptowanej przez Fundusz formy zabezpieczenia jej spłaty. Minimalna wartość zabezpieczenia powinna być równa kwocie pożyczki powiększonej o 30 proc. oraz zdolności kredytowej nwnioskodawcy.

Wnioski o udzielenie pożyczki powinny być złożone na odpowiednich formularzach (wzory są dostępne na stronie: www.wfos.lublin.pl) i przyjmowane są przez cały rok.

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE