Premier: PO przedstawi program dla wsi we wrześniu

PO przedstawi swój program dla wsi we wrześniu – zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu w niedzielę wzięła udział w Małopolskim Festiwalu Smaku w Tarnowie.

\"rolnictwo,
 

Podczas wizyty w Tarnowie premier zapowiedziała, że program PO będzie nie tylko atrakcyjny dla polskiego rolnictwa, ale przede wszystkim wiarygodny.

Ewa Kopacz podkreśliła, że Polska jest w Europie trzecim eksporterem żywności.

– Mimo rosyjskiego embarga znajdujemy także nowe rynki zbytu – dodała.

– Małopolski Festiwal Smaku to wielkie święto kulinarne. Producenci konkurują o palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o łączenie tradycji z nowoczesnością – powiedziała Kopacz. I dodała, że Polska żywność jest zdrowa, atrakcyjna smakowo i bogata w naturalne składniki.

O Festiwalu
Małopolski Festiwal Smaku jest najstarszą polską imprezą, promującą unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu.
Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2005 roku w Zakopanem, Tarnowie i Krakowie. Dziś kiermasze produktów lokalnych i towarzyszące im konkursy dla producentów regionalnych specjałów organizowane są każdego lata w Krakowie, Tarnowie, Starym Sączu, Oświęcimiu, Nowym Targu i Miechowie, Wadowicach, Wieliczce.

Czytaj także:
Kolejne protesty producentów porzeczek. Resort rolnictwa zapowiada pomoc

Małopolski Festiwal Smaku gromadzi każdego roku ok. 200 producentów żywności z całego regionu. W ciągu jedenastu lat trwania wydarzenia 11 małopolskich produktów otrzymało unijny certyfikat, a prawie 150 produktów, których jakość i wyjątkowe walory wynikają z tradycyjnych, stosowanych co najmniej od 25 lat metod produkcji zostało zarejestrowanych na Liście Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Redakcja AgroNews, fot. M. Śmiarowski, KPRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here