Premier: widzimy problemy rolników

– Widzimy problemy rolników i wraz z szefem resortu rolnictwa pracujemy nad nową ofertą dla rolników, jeszcze w tym półroczu chcemy zaproponować nowe rozwiązania – powiedział w piątek w Białymstoku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku odniósł się do kwestii rolnictwa. 

– Widzimy problemy rolników i wraz z szefem resortu rolnictwa pracujemy nad nową ofertą dla rolników, jeszcze w tym półroczu chcemy zaproponować nowe rozwiązania – zapowiedział.

Będą ułatwienia w rolniczym handlu detalicznym

I dodał, że poprzednio rządzący kilka lat temu wprowadzili regulacje, poprzez którą karano grzywnami rolników, sprzedających na rynku lokalnym swoje własne wyroby regionalne. Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że rząd to zmienił wprowadzając ustawę o rolniczym handlu detalicznym, która dalej będzie dalej liberalizowana.

Rząd nie podjął decyzji w sprawie płota

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się także do kwestii związanej z ASF. W tym kontekście mówił, że rząd zastanawia się i dyskutuje ze środowiskami rolniczymi czy budować zaporę wzdłuż granicy wschodniej. Zapowiedział także uruchomioenie dodatkowych środków na bioasekurację i na odstrzał dzików, które są nosicielami tego wirusa.

Redakcja AgroNews, fot. KPRM/Krystian Maj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here