Prezydent: mamy za co dziękować rolnikom

– Patrząc w minione i w przyszłe 25-lecie wiemy, jak wiele dała i jak wiele da jeszcze polska wolnościowa przemiana, jak wiele dała i jak wiele dać musi dalsza przebudowa wsi polskiej pod względem struktury rolnej, organizacji pracy, organizacji przetwórstwa, pod względem edukacji i aktywizacji obywatelskiej mieszkańców wsi – mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas Dożynek Jasnogórskich.

 

\"rolnictwo,
 


– Wiemy też, jak wiele dała i jak wiele jeszcze może nam dać obecność w integrującej się Europie, jak może wiele dać nasze otwarcie na świat, na bliskie i dalekie rynki chłonące plony rolniczej pracy, polskiej pracy
– dodał.

Prezydent zwrócił uwagę, że mamy w 25-lecie za co dziękować Pani Jasnogórskiej, mamy za co dziękować polskim rolnikom, mamy za co dziękować polskiej wolności.

– Mamy też o co prosić, mamy o co zabiegać i w modlitwie i w pracy. Bo praca, szczególnie praca na roli ofiarowanej człowiekowi przez Stwórcę, to też jest forma modlitwy – podkreślił Bronisław Komorowski.

Prezydent wskazywał, że w tym szczególnym roku, warto aby każdy spojrzał wstecz także we własne życie, w życie własnej rodziny, własnej wsi, miejscowości i własnej gminy. – Warto to zrobić, aby dostrzec jak wiele się zmieniło, jak wiele zmieniliśmy. Warto, aby docenić to, jak wiele udało się nam wspólnie osiągnąć, jakie plony wydała nasza praca w skali całego 25-lecia, jakie efekty dał zasiew polskiej wolności na początku trudnych przemian lat 90. – mówił.

\"rolnictwo,
 

Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że absolutna większość Polaków dostrzega i docenia, jak wiele w naszym własnym życiu, w życiu naszych rodzin, naszych gospodarstw, naszych sąsiadów i wspólnot wiejskich i gminnych zmieniło się na lepsze. – Nie zmieniło się samo z siebie, ale w wyniku naszej pracy, w wyniku głębokich zmian zachodzących w Polsce i w Europie – zaznaczył.

Czytaj także:
Rosyjskie embargo – działania Rządu
Nadzwyczajne wsparcie dla sektora owoców i warzyw!
Polscy celnicy aresztowali polskie mięso
Polskie jabłka czeka długa podróż
KE daje kolejne 30 mln euro na znalezienie nowych rynków zbytu

Jednocześnie prezydent podkreślił, że w czasie tych szczególnych dożynek trzeba też patrzeć i w przyszłość. Jak powiedział, trzeba dostrzegać to, co zostało nam do zrobienia, do podjęcia, aby sprostać wyzwaniom nowoczesnego świata, nowoczesnej gospodarki, nowoczesnego rolnictwa. Dodał, że patrząc w przyszłość trzeba zastanawiać się nad tym, co musimy zrobić, jak musimy pracować, aby zapewnić sobie, swojej rodzinie, swojej wsi i gminie dobrą przyszłość.

\"rolnictwo,
 

W niedzielę na Jasnej Górze tysiące rolników z całej Polski uczestniczyło, jak co roku, w uroczystej mszy z błogosławieństwem wieńców żniwnych.

Redakcja AgroNews, fot. Wojciech Grzedziński, Prezydent.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here