Prezydent: otwarcie chińskiego rynku szansą dla polskich rolników

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Chinach odbył wiele spotkań z chińskimi przywódcami. Prezydent ma nadzieję, że będą one będą istotnym impulsem do otwarcia rynku chińskiego przede wszystkim dla polskich produktów rolnych.

 

\"rolnictwo,

 

Na briefingu prasowym zorganizowanym w czasie zwiedzania Wielkiego Muru prezydent podsumował kończącą się wizytę w ChRL.
  
Wyraził nadzieję, że rozmowy, które odbył z chińskimi przywódcami będą istotnym impulsem do otwarcia rynku chińskiego przede wszystkim dla polskich produktów rolnych. Zaznaczył, że ze strony chińskiej jest zainteresowanie polskimi produktami rolnymi, co – jak wskazał – jest szansą dla polskich rolników.
  
Strona chińska jest zainteresowana eksportem do Chin produkowanych w Polsce maszyn górniczych, czy sprzętu do wydobycia węgla – poinformował prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył przy tym, że chińskie władze nie planują zmian w zakresie oparcia na węglu chińskiej gospodarki, ale chcą przemysł węglowy unowocześniać. Prezydent zauważył, że mile widziana jest także współpraca naukowa z Polską w tym obszarze.

Czytaj także:
Trudne rozmowy o wieprzowinie. Rolnicy chcą powołania zespołu kryzysowego

  
Jak mówił prezydent, podczas rozmów chiński premier Li Keqiang wspomniał o wspólnym przedsięwzięciu francusko-chińskim dotyczącym energii jądrowej i o zainteresowaniu strony chińskiej współpracą w tym obszarze. – Przyjąłem to do wiadomości, powiedziałem, że dyskusja na ten temat w tej chwili trwa i zobaczymy, jak się rozwinie – dodał.
  
Prezydent Duda do kraju wraca w piątek.

Redakcja AgroNews, fot. prezydent.pl Andrzej Hrechorowicz

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here