Problemy z odbiorem zużytych opon i resztek styropianu budowlanego oraz folii

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił do Ministra Rolnictwa o pomoc w odbiorze zużytych opon oraz styropianu budowlanego i folii.

Problemy z odbiorem zużytych opon i resztek styropianu budowlanego oraz folii
Problemy z odbiorem zużytych opon i resztek styropianu budowlanego oraz folii

Brak możliwości zdania zużytych opon oraz styropianu budowlanego jest przyczyną zaśmiecenia obejścia gospodarstwa, a niekiedy lasów oraz dróg polnych.

Natomiast problem z odbiorem folii częściowo rozwiązuje realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program priorytetowy „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Jednak nie wszystkie gminy korzystają z tego programu, a zatem pozostają rolnicy, których ten problem nadal dotyczy.

Zdaniem delegatów Krajowej Rady przepisy prawa powinny zobowiązywać sprzedających do odbioru zużytych opon i resztek styropianu budowlanego oraz folii.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało wniosek KRIR do Ministra Środowiska w dniu 9 sierpnia 2021 r.

Źródło: KRIR

Zostaw komentarz

  1. Barierą w odbiorze opon rolniczych jest wysoki koszt. Są one trudne i kosztowne do zagospodarowania. Jeśli producent będzie zobowiązany do odbioru starych opon to z pewnością będzie to uwzględnione w cenie nowych. Przed nami zmiany w prawie związane z rozszerzoną odpowiedzialnością producentów (ROP) i wiele może się zmienić już w przejściowym roku 2022. Tymczasem warto spróbować pozbyć się zużytych opon korzystając z takich rozwiązań jak giełda Tyron Ecosystem https://tyron-ecosystem.com Obecnie trzeba się jednak liczyć z dość wysokimi, rynkowymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics