Próbował zatrzymać ciągnik. Potknął się i wpadł pod koła

Do groźnego wypadku doszło w miniony piątek na terenie gminy Nur (woj. mazowieckie). 37-latek, próbując zatrzymać staczający się ciągnik, potknął się i wpadł pod jego koła.

\"\"

– W piątek po południu mieszkaniec gminy Nur pozostawił na posesji uruchomiony ciągnik rolniczy  z podpiętą przyczepą typu rozrzutnik bez zaciągniętego hamulca. Ciągnik zaczął powoli staczać się do tyłu, co zauważył 37-letni syn właściciela, który próbował wskoczyć do ciągnika. Niestety, mężczyzna potknął się i przewrócił – wyjaśnia okoliczności zdarzenia st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Staczający się ciągnik przejechał po leżącym mężczyźnie. 37-latek z doznanymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że poszkodowany był trzeźwy.

Apel o rozwagę

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas używania maszyn rolniczych. Przypomina także kierowcom ciągników z naczepami o obowiązku posiadania sprawnego oświetlenia podczas jazdy.

Redakcja AgroNews, fot.flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here