Próby rozmowy zakończone fiaskiem: premier uciekł, a rolników wyłapała policja

Rolnicy z AGROunii od dłuższego czasu domagają się spotkania z premierem. 5 marca korzystając z okazji, że premier przyjechał na ich teren postanowili spróbować się z nim spotkać. Do rozmów jednak nie doszło,  premier uciekł, a rolników wyłapała policja.

Próby rozmowy zakończone fiaskiem: premier uciekł, a rolników wyłapała policja
Próby rozmowy zakończone fiaskiem: premier uciekł, a rolników wyłapała policja Fot.: AgroUnia

Panie premierze, co rolnictwem?

W piątek (5.marca) premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w oficjalnym otwarciu Wschodniej Obwodnicy Wrześni. Tę sytuację postanowili wykorzystać rolnicy z AGROUnii, którzy chcieli zadać premierowi kilka pytań dotyczących przyszłości rolnictwa. Blisko miejsca, w który odbywała się uroczystość pojawiły się ciągniki oraz kilkudziesięciu rolników. Wśród rolników obecny był Michał Kołodziejczak – lider AGROunii, którego od razu policja obezwładniła i wsadziła do radiowozu. Pozostali rolnicy za wszelką cenę chcieli przedostać się do premiera. Podczas przemówienia premiera padały głośne pytania: Panie premierze, co rolnictwem?
Michał Kołodziejczak, lider AGROunii, fot.: AGROunia
Zdesperowani rolnicy postanowili za wszelką cenę dotrzeć do premiera. Wzięli flagi w ręce i polami zaczęli biec w stronę przemawiających. Premier widząc rolników, wsiadł do samochodu i odjechał.

Rolnicy nie odpuszczą

Michał Kołodziejczak, podczas nagrania z miejsca spotkania podkreślał wielokrotnie, że rolnicy nie odpuszczą: „Czekamy na premiera. Od 3 lat próbujemy się z nim spotkać, piszemy listy, nikt na te listy nie odpisuje”. Chcieliśmy premierowi zadać pytanie, dlaczego nie ma rolnictwa ujętego w tarczy antykryzysowej, nie ma produkcji żywności ujętej w Krajowym Planie Odbudowy – dodaje.

Michał Kołodziejczak poinformował, że dokładnie zna kalendarz spotkań premiera i nie odpuści dopóki premier nie porozmawia z rolnikami. „AGROunia została zarejestrowana jako ogólnopolski związek zawodowych rolników indywidualnych i tym bardziej nie powinna być lekceważona przez rządzących” – podkreśla Kołodziejczak.

AM/Redakcja AgroNews fot.: AGROunia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzy × 2 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE