Przedsiębiorcy mają więcej czasu na złożenie wniosku do ARiMR

Do 30 września 2015 roku, czyli o trzy miesiące, wydłużony został termin na złożenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o wypłatę pomocy w ramach działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
 

 

\"\"

 

Pierwotnie, przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego, którzy podpisali z ARiMR umowy na dofinansowanie inwestycji z tego działania, musieli je wykonać, rozliczyć i złożyć w Agencji wnioski o płatność, najpóźniej do 30 czerwca. Teraz dzięki znowelizowaniu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków przyznawani pomocy z działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej", wnioski o płatność będzie można składać do 30 września 2015 roku. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba najpierw złożyć do 30 czerwca br. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prośbę o wydłużenie tego terminu.

Czytaj także:
Ruszył nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie
Tylko milion rolników złożyło wnioski o dopłaty. A czasu jest coraz mniej


Udogodnienie to zostało wprowadzone, po to, aby umożliwić jak największej grupie przedsiębiorców otrzymanie dofinansowania na wykonane inwestycje
z działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej". Zdarza się bowiem tak, że realizacja takich przedsięwzięć wymaga więcej czasu niż pierwotnie planowano, a to z kolei może prowadzić do nie dotrzymania terminu na złożenie wniosków o płatność. W takiej sytuacji Agencja nie mogła wypłacić dofinansowania, co z kolei mogło postawić przedsiębiorcę w bardzo trudnym położeniu.

Dzięki możliwości wydłużenia terminu na złożenie wniosków o płatność do 30 września, inwestorzy będą mieli szansę na otrzymanie pomocy z ARiMR.

 

Redakcja AgroNews, fot.: flickr.com/Emilian Robert Vicol

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularną herbatę. „Obecność pestycydów”

22 listopada Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała o wykryciu pozostałości pestycydu antrachinonu w czarnej herbacie liściastej. Kontrole wykazały, że w niektórych partiach tego produktu poziomy...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics