Przeładowaną i za długą ciężarówką przewoził piwo! Został ukarany

45,360 sztuk puszek piwa przewoził nienormatywnym pojazdem polski przedsiębiorca. Kierowca nie zdołał usunąć stwierdzonych przez wielkopolskich inspektorów transportu drogowego nieprawidłowości i pojazd trafił na parking strzeżony.

Przeładowaną i za długą ciężarówką przewoził piwo! Został ukarany Fot. WITD w Poznaniu

13 lipca inspektorzy transportu ruchu drogowego z Poznania zatrzymali do kontroli przewóz drogowy 45-stopowego kontenera z trzydziestoma paletami 45,360 sztuk puszek piwa.

Nie dość, że pojazd był za długi o metr, bowiem przy normie 16,5 m mierzył 17,5 m, to dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych w naczepie wyniósł 25,25 t i był o 1,25 t za duży.

Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na łączną kwotę 8,000 zł. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

Rolnik ukarany. Przewoził ciągnik bez przeglądu na niesprawnej przyczepie!

Podczas trwania kontroli nie udało mu się usunąć stwierdzonych nieprawidłowości, więc pojazd został usunięty na parking strzeżony.

Źródło i fot.: WITD Poznań

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas żniw: Stracił równowagę i wpadł pod kombajn

Na jednym z pól w powiecie tomaszowskim 48-letni mężczyzna podczas wchodzenia do jadącego kombajnu, najprawdopodobniej stracił równowagę i dostał się pod koło maszyny. W...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE