Przemalowali kradziony ciągnik i myśleli, że im się uda!

Szamotulscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego. Okazało się, że podejrzani próbowali przemalować skradziony traktor, aby nikt nie go nie rozpoznał. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

W ubiegłym miesiącu szamotulscy kryminalni natrafili na trop złodziei ciągnika rolniczego. Do kradzieży doszło w nocy 31 lipca br. na posesji mieszczącej się na terenie jednej z wsi z gminy Wronki. Pokrzywdzony poniósł straty w wysokości około 8 tysięcy złotych. Nie podejrzewał kto mógł dokonać kradzieży.

Po natrafieniu na trop podejrzanych, w ubiegłym miesiącu, kryminalni z Szamotuł pojechali do miejsca zamieszkania jednego z nich. 18-letni mieszkaniec gminy Szamotuły zaskoczony „wizytą” kryminalnych, miał w garażu zaparkowany skradziony ciągnik, który był świeżo pomalowany na inny kolor.

Jak się okazało, w garażu znajdował się też drugi z mężczyzn podejrzewany o współudział w kradzieży. 26-letni mieszkaniec tej samej gminy próbował ukryć się za stojącą w garażu bryczką. Jego zachowanie nie odniosło jednak zamierzonego skutku i jego obecność nie umknęła policjantom. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze pojechali też zatrzymać 37-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, który miał być “zamieszany” w sprawę.

Przewrócony ciągnik ze zbożem przygniótł kierowcę i pasażera

Wszyscy trafili do „policyjnego aresztu”. Skradziony ciągnik  został zabezpieczony i mógł wrócić do właściciela.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia

Źródło i fot.: Policja Szamotuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here