Przetarg na dzierżawę Centrum Targowo – Wystawowego w Sokołach

W Sokołach w województwie podlaskim powstało nowoczesne Centrum Targowo- Wystawowe. Dwie duże hale zapewnią handel nie tylko artykułami rolno-spożywczymi i przemysłowymi, ale też zwierzętami. Centrum przystosowane jest również do organizacji konferencji, szkoleń czy pokazów maszyn, a na terenie przed halami będzie prowadzony tradycyjny, wiejski rynek. Włodarze gminy poszukują firmy, która podejmie się zarządzania obiektem.

Centrum Targowo-Wystawowe w Sokołach to innowacyjna inwestycja. Doskonałe miejsce do organizowania imprez targowo – wystawienniczych, kulturalnych i edukacyjnych.

Budynki mogą służyć do obrotu płodami rolnymi, jak również być miejscem spotkań agroprzedsiębiorców, rolników podczas różnego rodzaju wydarzeń. Nowoczesne hale targowe dostosowane są do wymogów weterynaryjnych i prawnych. W środku znajdują się trybuny, boksy oraz niezbędna infrastruktura – ogrodzenie i drogi dojazdowe.

Hala Targowa w Sokołach to jedyne miejsce w regionie, gdzie można legalnie handlować zwierzętami gospodarskimi. Stoi piękna rampa, stoją tam kojce, gdzie będzie można tymi zwierzętami handlować. Pod względem funkcjonalności to jedyny budynek w kraju” – mówi Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły.  Zgodnie z wymogami – przygotowane jest też stanowisko dla weterynarzy.

Oprócz dużych wystaw, konferencji czy szkoleń na placu przed halą znajduje się targowisko, gdzie swoje produkty mogą sprzedawać lokalni przedsiębiorcy.

We wtorki, które są w Sokołach dniami targowymi, z placu mogą korzystać wszyscy, w inne dni można będzie organizować tu np. wystawy psów czy kur” – podkreśla wójt gminy.

Hale Targowo-Wystawowe w Sokołach to innowacyjne centrum, naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami. Obiekt jest prośrodowiskowy – wyposażony w odnawialne źródła energii.

Budowa hali kosztowała gminę ponad siedem i pół miliona złotych. Cztery miliony pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przetarg na menadżera Centrum Targowo-Wystawowego w Sokołach

Władze gminy zarządzanie obiektem chcą powierzyć profesjonalnej firmie zewnętrznej – menadżerowi całego obiektu. Ogłoszono przetarg ogólnopolski, do którego mogą przystąpić wszyscy zainteresowani współpracą.

14.07.2022 r. o godz. 10:15 w Urzędzie Gminy (ul. Rynek Mickiewicza 10, 18-218) w pokoju nr 5 odbędzie się drugi przetarg pisemny ograniczony na dzierżawę części zabudowanej nieruchomości gruntowej o pow. 1,7875 ha, ogrodzonej, przystosowanej do handlu zwierzętami, będącej własnością Gminy Sokoły.

Wszystkie informacje nt. przetargu znajdziecie Państwo pod linkiem: Ogłoszenie – drugi przetarg na dzierżawę targowiska w Sokołach

Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona w siedzibie Urzędu Gminy w Sokołach nie później niż do dnia 07.07.2022 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Sokołach pod numerami tel.: (86) 476-30-10 wew. 328, 519-412-532, 502-627-615 – Wójt Gminy Sokoły oraz na stronie internetowej: bip-ugsokoly.wrotapodlasia.pl.

AM/Redakcja AgroNews

 

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE