PSL: Brak wsparcia do ubezpieczeń rolniczych to drastyczny wzrost cen żywności

Tak, jak nieprzewidywalna jest nasza pogoda, tak nieprzewidywalna jest i trudna do zrozumienia polityka rolna PiS. Przez brak realnego wsparcia i zabezpieczenia upraw, rząd doprowadzi do tego, że po kieszeni dostaną wszyscy Polacy. Już w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych lawinowych wzrostów cen żywności – alarmują ludowcy.

PSL: Brak wsparcia do ubezpieczeń rolniczych to drastyczny wzrost cen żywności
PSL: Brak wsparcia do ubezpieczeń rolniczych to drastyczny wzrost cen żywności

Ostatnio sytuacja w pogodzie pokazała, że tak, jak nieprzewidywalna jest nasza pogoda, tak nieprzewidywalna jest i trudna do zrozumienia polityka rolna Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie poseł Stefan Krajewski.

Rząd zmniejszył kwotę na dopłaty o 100 mln zł

Poseł odniósł się w ten sposób do tego, że w tym roku rząd zamiast zwiększyć, zmniejszył kwotę na dopłaty do ubezpieczeń rolniczych. I to aż o 100 mln zł.

W porównaniu z 2019 rokiem, rokiem wyborczym – ta kwota była dużo wyższa, wynosiła 650 mln zł – zaznaczył z przekąsem Stefan Krajewski.

To, co wydarzyło się w ostatnich dniach chociażby w woj. małopolskim, ale też słyszymy w prognozach, że może dotknąć to każdego z regionów w Polsce, zniszczenia w uprawach rolnych, w uprawach sadowniczych w związku z wystąpieniami gradu, nawałnic, burz, powodują, że rolnicy z coraz to większym niepokojem spoglądają w niebo, ale patrzą też na przyszłość, jak będzie wyglądać ich sytuacja” – podkreślił poseł Stefan Krajewski.

Brak wsparcia dla rolników w zakresie ubezpieczeń, brak pomocy im w zakresie zniszczonych upraw, brak wsparcia również dla poszkodowanych przez ptasią grypę bardzo mocno odbije się na wzrostach cen żywności – wskazał Miłosz Motyka.

Dość smrodu! Projekt ustawy odorowej

Już dzisiaj Polska jest krajem, w którym inflacja jest ogromna. Mamy drugą najwyższą inflację w Unii Europejskiej – dodał rzecznik prasowy PSL.

Nieudolność Ministerstwa Rolnictwa, brak realnego wsparcia i zabezpieczenia upraw, doprowadzi do drastycznego wzrostu cen żywności.

Liczymy na refleksję ze strony ministra rolnictwa Grzegorza Pudy i całego resortu, bo znacznie lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom, niż później leczyć, niż później mieliby po kieszeni dostać wszyscy podatnicy – podkreślił rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka.

Źródło: PSL

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE