PSL pisze do premiera: domagamy się dymisji szkodnika polskiej wsi

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wzywa premiera Mateusza Morawieckiego do natychmiastowej dymisji ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Skierował w tej sprawie pismo do premiera. Zdaniem lidera ludowców minister Jurgiel „absolutnie nie potrafi rozwiązać problemów polskiej wsi”.

Zdaniem PSL, sytuacja w rolnictwie jest dramatyczna. Obecny minister rolnictwa nie radzi sobie zupełnie, a „najlepszym przykładem jest kompletna kapitulacja w walce z wirusem ASF, który rozprzestrzenia się po Polsce”. Według Władysława Kosiniaka-Kamysza, choroba ta „zagraża w sposób niebywały funkcjonowaniu gospodarstw, prowadzi do likwidacji gospodarstw i często niszczy dorobek całego życia”.

PSL: Jurgiel to szkodnik

Prezes PSL ocenił, że jest „to zagrożenie dla polskiej gospodarki”. Dlatego lider ludowców zażądał zmiany szefa resortu rolnictwa i PSL pisze do premiera:

Domagamy się natychmiastowej dymisji ministra Jurgiela. Domagamy się dymisji szkodnika polskiej wsi, domagamy się dymisji ministra, który od ponad dwóch lat nie potrafi odpowiedzieć na wyzwania i rozwiązać problemów polskiej wsi – powiedział w Sejmie.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypominał, że PiS obiecywał wielokrotnie wyrównanie unijnych dopłat. Lider ludowców uważa, że obecnemu ministrowi brakuje wizji rozwoju rolnictwa.

Dowodem jest brak stanowczego głosu Polski na forum UE dotyczącego m.in. reform tej instytucji.

Apel o dymisję do Morawieckiego

– Liczymy, że pan premier podejmie decyzje i wystąpi do prezydenta o dymisję ministra Jurgiela – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

W piśmie skierowanym do premiera Morawieckiego prezes PSL stwierdził, że dziesiątki przykładów zaniechania lub błędnych decyzji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela są niepodważalnym powodem do jego dymisji.

– Wzywam do opamiętania i ratowania polskich rolników. Domagam się w imieniu polskiej wsi, aby minister został odwołany i więcej nie szkodził rolnikom – czytamy w piśmie.

Redakcja AgroNews, fot. PSL

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 4 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE