PSL przedstawiło prawdę o intencjach PiS ws. wsparcia rolników

W niedzielę PiS przedstawiło kolejną odsłonę festiwalu obłudy i hipokryzji wobec polskiej wsi. Ich sztandarowy projekt: przechodzenia na emeryturę przez rolnika bez konieczności przekazania ziemi leży od 2 lat w Sejmie. Autorem jest PSL – przypomniał poseł Stefan Krajewski.

PSL przedstawiło prawdę o intencjach PiS ws. wsparcia rolników
PSL przedstawiło prawdę o intencjach PiS ws. wsparcia rolników

PiS lawinowo traci głosy na wsi. Na nowogrodzkiej zrobiło się gorąco. Trwa akcja ratunkowa – nowy festiwal hipokryzji i obłudy.

Projekt ustawy o emeryturach rolniczych leży od 2 lat w Sejmie

Na odbywającym się w niedzielę III Kongresie Rolnictwa Polskiego minister rolnictwa zapowiedział projekt ustawy o emeryturach rolniczych, pozwalający na pobieranie emerytury rolniczej po przekroczeniu wieku emerytalnego, bez konieczności przekazywania gospodarstwa.

– Ich sztandarowy projekt przechodzenia na emeryturę przez rolnika bez konieczności przekazania ziemi leży od 2 lat w Sejmie. Autorem jest PSL – przypomniał Stefan Krajewski.

Premier Mateusz Morawiecki natomiast zapewniał, że uważnie „wsłuchuje się w głosy rolników”. Przepowiadał dla wsi wielki „sukces”.

Obiecanki, cacanki, a naiwnemu radość w innym miejscu głoszą prawdy ludowe. Nie po raz pierwszy przecież liderzy PiS diagnozują sytuacje na polskiej wsi, nie raz wskazywali liczne choroby ją trapiące, a nawet podawali gotowe recepty.

Gdyby obietnice PiS się sprawdziły, to dziś polska wieś byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą. Rzeczywistość? Dziś chwalą się, że ASF się nie roznosi. To fakt, bo nie ma gdzie – codziennie likwidowane są kolejne gospodarstwa – stwierdził poseł PSL.

W 6 lat zlikwidowano 124 tys. gospodarstw rolnych – kilkaset dziennie. Jesteśmy na szarym końcu wydatkowania środków europejskich. Te pieniądze zamiast pracować dla Polaków, leżą w europejskich bankach. Wszystko przez fatalne rządy bandy nieudaczników – dodał rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka.

0% VAT na nawozy nic nie zmieni

Premier w ramach „tarczy antykryzysowej” zapowiedział zniesienie 8-procentowego VAT na nawozy.

Zauważmy tylko, że rolnicy będący VAT-owcami przy rozliczeniach już dziś w praktyce odzyskują go w całości. Wszyscy spodziewali się , że premier uruchomi dotacje do nawozów.

Premier Morawiecki znów mówi o ubezpieczeniach rolniczych czy 0% VAT na nawozy. Oni wiedzą, że rozliczający się na zasadach ogólnych z tego nie skorzystają. Nic to nie zmienia. Jak była drożyzna, tak będzie. Tylko w obietnicach są dobrzy – podkreślił poseł PSL, Stefan Krajewski.

Źródło i fot.: PSL

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Rolnicy będą zadowoleni. Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże

Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże, z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego. Od wtorku lekkie ocieplenie i nadal deszczowo. W piątek zachmurzenie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE