Pszenica liderem spadków w tym tygodniu

Pszenica była liderem poniedziałkowych spadków notowań po obu stronach Atlantyku. W Chicago seria najbliższa straciła na wartości ponad 4%, a analogiczny kontrakt na unijną pszenicę potaniał o 3%. W nieco mniejszym zakresie potaniała unijna kukurydza.

Pszenica liderem spadków w tym tygodniu
Pszenica liderem spadków w tym tygodniu

W poniedziałek taniała duża grupa kontraktów na surowce, na czele z ropą. Przyczynia się do tego powrót epidemii covid-19 w Chinach –  lockdown został wprowadzony w Szanghaju (miasto 25 mln mieszkańców).

Spadek cen zbóż wynikał też z kilku innych czynników. Tradycyjnie już zapowiadane na dzisiaj rozmowy pokojowe między Kijowem i Moskwą przyniosły poprawę nastrojów na rynkach akcji, ale przeceniły surowce.

https://agronews.com.pl/artykul/eksport-pszenicy-w-tyle-za-poprzednim-sezonem/

W Chicago część inwestorów zamyka swoje długie pozycje przed czwartkową publikacją przez USDA kwartalnego raportu o zapasach oraz na temat intencji areału zasiewów. Rynek spodziewa się wyższego areału upraw soi i mniejszego kukurydzy w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Do poniedziałkowych spadków przyczyniła się też zapowiedź potrzebnych deszczy w Europie i na terenach upraw pszenicy ozimej w Stanach Zjednoczonych.

Na minimalnym plusie poniedziałek zamknął unijny i kanadyjski rzepak.

Źródło:
Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wędzone jabłko sechlońskie z oznaczeniem ChOG

Nazwa „wędzone jabłko sechlońskie” 9 kwietnia 2024 r. została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics