Ptasia grypa w USA

Właściwa władza weterynaryjna w USA poinformowała Komisję Europejską o potwierdzeniu w dniu 8 kwietnia 2020 r. wystąpienia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H7N3.

Chorobę odnotowano u drobiu, w komercyjnym gospodarstwie mięsnym utrzymującym indyki, w Chesterfield w Południowej Karolinie.

USA nie mogą dłużej certyfikować przesyłek: żywego drobiu, świeżego mięsa drobiowego oraz drobiowych produktów mięsnych

W związku informacją o wystąpieniu ogniska HPAI, Stany Zjednoczone Ameryki nie mogą być dłużej uznawane za kraj o statusie wolnym od tej choroby, a właściwe władze weterynaryjne w USA nie mogą dłużej certyfikować przesyłek: żywego drobiu, świeżego mięsa drobiowego oraz drobiowych produktów mięsnych. Oznacza to, że ww. przesyłki nie mogą być importowane z USA do UE. Właściwe organy w USA potwierdziły, że zawiesiły certyfikację przedmiotowych przesyłek drobiowych do czasu wprowadzenia unijnych środków regionalizacji.

Źródło: GLW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − sześć =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego poszukują mikroorganizmów „zjadających” plastiki

Poszukiwania nieznanych dotąd mikroorganizmów rozkładających plastiki to główny cel projektu prowadzonego przez zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Projekt, którego celem jest odnalezienie mikroorganizów...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE