Ptasia grypa zaatakowała dwa kolejne gospodarstwa

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o dwóch kolejnych przypadkach wystąpienia ptasiej grypy. Tym razem HPAI potwierdzono w gospodarstwach w województwie lubelskim i dolnośląskim.

Ptasia grypa fot.: pixabay/hobbyknipse

To już jest 50 i 51 ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w Polsce.

50. ognisko i tym samym osiemnaste w II półroczu br. zlokalizowano w miejscowości Kaniwola, w gminie Ludwin, powiat łęczyński, woj. lubelskie w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 11 340 kaczek rzeźnych.

51. ognisko i tym samym dziewiętnaste w II półroczu br. ognisko HPAI  zlokalizowano w miejscowości Stary Wielisław, w gminie Kłodzko, powiat kłodzki, woj. dolnośląskie  w gospodarstwie niekomercyjnym utrzymującym 195 sztuk drobiu (kury). Gospodarstwo położone jest w obszarze zapowietrzonym, wyznaczonym w związku z wykrytym wcześniej ogniskiem nr 47. (15. w II półroczu 2020 r.).

W gospodarstwach zostały wdrożone wszystkie procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia HPAI, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków. Wokół ognisk choroby w promieniu 10 km zostały wyznaczone obszary zapowietrzone i zagrożone.

AM/Redakcja AgroNews

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

osiemnaście − piętnaście =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,900ObserwującyObserwuj
7,100SubskrybującySubskrybuj

Kredyty bez prowizji i z obniżoną marżą – wystartowała nowa kampania dla rolników

Już 20 września startuje kolejna kampania promocyjna. W ramach oferty Bank BNP Paribas proponuje nowym i obecnym Klientom prowadzącym działalność rolniczą, szereg usług finansowych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE