641 lekarzy weterynarii nie otrzymało terminowo wynagrodzeń

641 lekarzy weterynarii z siedmiu województw nie otrzymało terminowo wynagrodzeń za zlecone im czynności związane z nadzorem nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego oraz monitorowaniem i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt. Łączna kwota zaległości z tego tytułu wynosiła 3 256 428 zł.

641 lekarzy weterynarii nie otrzymało terminowo wynagrodzeń

Krajowa Rada Lekarsko – Weterynaryjna poinformowała o zaległościach w wynagrodzeniach dla lekarzy weterynarii. Sprawą zajęli się posłowie, którzy wystosowali interpelację do ministra rolnictwa i rozwoju wsi. W piśmie zaznaczają, że  “państwo zalega z wypłatą zobowiązań wobec urzędowych lekarzy weterynarii realizujących zadania z wyznaczenia powiatowych lekarzy weterynarii. Od kilku miesięcy lekarze ci nie otrzymują wynagrodzenia za wykonanie czynności w związku z nadzorem nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego oraz monitorowaniem i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt” – czytamy w interpelacji.

Wszystkie wynagrodzenia zostaną uregulowane do końca stycznia 2021 roku

Na interpelację Pana Marcina Kulasek, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, oraz grupy posłów KKP Lewica, z upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedział Sekretarz Stanu Szymon Giżyński: “Z informacji uzyskanych od Głównego Lekarza Weterynarii wynika, że w 7 województwach 641 lekarzy weterynarii nie otrzymało terminowo wynagrodzeń za zlecone im czynności związane z nadzorem nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego oraz monitorowaniem i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt. Łączna kwota zaległości z tegotytułuwynosiła3 256 428 zł.Natomiast wypłaty należnych wynagrodzeń dla wyznaczonych lekarzy weterynarii są wypłacane na bieżąco i najpóźniej do dnia 21 grudnia 2020 r. zostaną uregulowane w całości. Wyjątek stanowi jedno województwo, w którym przewidziano uregulowanie zobowiązań z tego tytułu w styczniu 2021 roku.

AM/Redakcja AgroNews

1 KOMENTARZ

  1. Inspekcji Weterynaryjnej nie należą si ę żadne wynagrodzenia. Oni niszczą nasze gospodarstwa Pod pretekstem ASF lub Salmonelli czy nawet ptasiej grypy. Rolnicy tracą zbyt na swoje produkty. Likwidują nasze chlewnie, otwierając rynek zachodowi. Robią z nas tylko roboli. Długo tego nie wytrzymamy.
    Strzelać do tego jak do kaczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here