Razem na rzecz zrównoważonej wołowiny

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” i Polska Platforma Zrównoważonej Wołowiny będą współpracować na rzecz promocji i rozwoju modelu rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

Razem na rzecz zrównoważonej wołowiny
Razem na rzecz zrównoważonej wołowiny

Organizacje zawarły porozumienie, którego celem jest wspieranie zrównoważenia polskiego sektora wołowiny. Produkcja zwierzęca jest jednym z najważniejszych sektorów produkcji rolnej w Polsce, który podobnie jak sektor upraw stoi przed istotnymi wyzwaniami związanymi z wdrożeniem Europejskiego Zielonego Ładu. Dotyczy to przede wszystkim konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarniach pochodzących z tego typu produkcji, ograniczenia stosowania antybiotyków oraz zapewnienia dobrostanu zwierząt.

„Działamy na rzecz wypracowania standardów zrównoważonej produkcji wołowiny w Polsce. Naszymi priorytetami są działania pro-środowiskowe, leczenie, zdrowie i dobrostan zwierząt oraz zasady zarządzania gospodarstwem zapewniające efektywność ekonomiczną. Współpraca z „ASAP” pozwoli nam na rozwój najlepszych praktyk produkcji zwierzęcej oraz wpłynie na budowanie świadomości znaczenia zrównoważenia tej produkcji wśród rolników, przetwórców, sprzedawców i konsumentów – podkreśla Jerzy Wierzbicki, Prezes Polskiej Platformy Zrównoważonej Wołowiny.

Platforma Zrównoważonej Wołowiny skupia wszystkie podmioty, którym zależy na rozwoju
polskiego sektora wołowiny, tak aby była konkurencyjna na rynkach europejskich i światowych, a jednocześnie aby jej produkcja była co najmniej neutralna dla środowiska i zmian klimatycznych. Jednocześnie Platforma realizuje przyjętą w roku 2018 strategię Polska Wołowina 2022, której celem jest zapewnienie trwałego i zrównoważonego rozwoju polskiego sektora wołowiny.

„Produkcja gospodarstwa posiadającego zwierzęta zależy od ich stanu zdrowotnego i warunków utrzymania. Tylko zdrowe zwierzęta utrzymywane we właściwy sposób dadzą dużą produkcję o dobrej jakości a nowoczesne metody ich żywienia i chowu pozwolą na ograniczenie emisji metanu. W naszym wspólnym interesie jest to, aby rolnikom opłacało się wdrażać te działania” – komentuje Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce. Więcej na: www.rolnictwozrownowazone.pl

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE