Rejestracji nowych przyczep wciąż mało. Rolnicy kupili ich o połowę mniej

Według wstępnych danych w październiku 2015 r. zarejestrowano 5 544 nowe przyczepy i naczepy wszystkich rodzajów – poinformował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

 

\"rolnictwo,

 

Oznacza to wzrost o 16 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale w stosunku do września 2015 roku – spadek o 6,3 proc.

– Wysoki wzrost utrzymał się we wszystkich grupach poza przyczepami rolniczymi, gdzie spadek wyniósł 55,4 proc. Rejestracje najliczniejszej grupy – przyczep lekkich, wyniosły 2 779 szt. i były wyższe o 15,9 proc. niż w październiku ub.r. ale zauważamy zgodnie z sezonowym falowaniem, w tej grupie obniżenie w porównaniu do września o 14,3 proc. – czytamy w komunikacie PZPM.

Czytaj także:
Martin & Jacob: nadal spada sprzedaż przyczep rolniczych

Z kolei sprzedaż ciężarowych przyczep rolniczych hamuje czwarty miesiąc z rzędu nie tylko rok do roku ale też sezonowo w porównaniu do poprzedniego miesiąca (-45%). Ich rejestracje wyniosły 169 szt.. Liczba rejestracji nowych przyczep ciężarowych utrzymała się zdecydowanie powyżej średniego poziomu br. Ich rezultat z ostatniego miesiąca to 645 szt. (+15,2%). Rejestracje naczep były większe o 35,9% niż przed rokiem i wyniosły 1 894 szt. W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t wzrost był nawet wyższy (36,9%) i przełożył się na 2050 szt. tej kategorii.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here