Rekordy plonów w Lidze Mistrzów Plonowania

Liga Mistrzów Plonowania to wspólny projekt doradców agronomicznych PROCAM oraz współpracujących z nimi rolników rozwijających swoje gospodarstwa. Cele jakie są stawiane w tym przedsięwzięciu to wzrost plonów wybranych roślin uprawnych i zarazem zwiększenie ich dochodowości. Rozgrywki klasyfikują najwyżej plonujące uprawy w Polsce z rekordowymi zbiorami w klasie Rekordu Województwa oraz Rekordu Polski w czterech kategoriach: pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na kiszonkę, kukurydza na ziarno.

Rekordy plonów w Lidze Mistrzów Plonowania

Ogólnopolski projekt „Liga Mistrzów Plonowania” to pierwsza w Polsce branżowa liga, której zadaniem jest stymulowanie postępu poprzez współzawodnictwo pomiędzy rolnikami w celu osiągnięcia jak najwyższych plonów różnych roślin uprawnych z hektara.

Rekord polski plonu pszenicy z 2019 roku

Uczestnicy projektu korzystają z:

– najlepszego praktycznego doradztwa agronomicznego

– pełnej technologii uprawy i ochrony roślin

– szerokiej gamy środków ochrony roślin, nasion i nawozów

– bazy wiedzy Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM

– udziału w wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursie na największe plony roślin uprawnych z hektara.

Wraz z rozpoczęciem żniw uruchomiony został podgląd rozgrywek Ligi Mistrzów Plonowania na żywo na stronie internetowej www.ligamistrzowplonowania.pl . Po każdym dokonanym pod nadzorem Kancelarii Rekordów pomiarze i ustanowieniu nowego rekordu zbiorów zostaje on wprowadzony na interaktywną mapę.


Zachęcamy do oglądania relacji i poznawania szczegółów, które pozwolą dowiedzieć jakie odmiany i produkty PROCAM pozwoliły osiągnąć rekordowe plony – poinformował dr inż. Dariusz Wyczling Dyrektor Działu Sprzedaży i Agronomii PROCAM.

Chociaż Liga Mistrzów Plonowania została aktywowana w 2022 roku, to już od lat wyróżniamy gospodarstwa rolne i ich wysokie zbiory. Imponujące wyniki klienci PROCAM odnotowywali już wcześniej, tak na odmianie Findus w 2019 roku czy odmianie Argument w 2020 roku, której wynik plonu z hektara wyniósł 12,567 t/ha i jest aktualnym Rekordem Polski w plonie pszenicy ozimej z hektara. Historycznymi rekordami również podzieliliśmy się na stronie projektu Liga Mistrzów Plonowania – dodał dr inż. Dariusz Wyczling.

Rekordy plonów w Lidze Mistrzów Plonowania

Historia pokazała, że szczególnie w latach o trudnych warunkach pogodowych istnieją rozwiązania, które mogą znacząco pomóc uniknąć strat w plonach lub przeciwstawić się trudnej sytuacji na polu, pomagając jednocześnie uzyskać najwyższe  możliwe do uzyskania w danym roku plony z hektara. Uczestnicy Ligi z takich właśnie rozwiązań całościowej technologii PROCAM korzystają z bardzo dobrymi sukcesami, co potwierdzają ich ponad przeciętne zbiory.

Źródło i fot.: PROCAM

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE