Resort rolnictwa: są dodatkowe pieniądze na zaliczki dopłat bezpośrednich

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi poinformowało, że budżet wydatków na realizację zaliczek na dopłaty bezpośrednie został zwiększony o kwotę 1 mld 386 mln zł. To oznacza, że łącznie wyniesie on ponad 4 mld zł. Do tej pory Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała rolnikom z tego tytułu 1,32 mld zł.

 

\"rolnictwo,

 

– Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela minister finansów decyzją z dnia 23 listopada 2015 r. zwiększył o kwotę 1 mld 386 mln zł wydatki na realizację do końca listopada br. zaliczek na dopłaty bezpośrednie dla producentów rolnych w ramach kampanii 2015 rok – poinformował resort rolnictwa w komunikacie.

ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek 16 października 2015. Rolnicy dostają je „z automatu”, a więc nie musieli składać dodatkowych wniosków, by się o nie ubiegać. ARiMR szacuje, że pieniądze powinny trafić na konta 82 proc. uprawnionych do otrzymania dopłat bezpośrednich.

Czytaj także:
Jurgiel nie wyklucza zmian w nowym PROW

Wysokość zaliczki wynosi 50 proc. dopłaty bezpośredniej, czyli jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich.

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. A od 1 grudnia rozpocznie się wypłata dopłat bezpośrednich.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here