Rolnicy instalują efektywne źródła energii

Większość gospodarstw wykorzystujących efektywne źródła energii, rozważa zainstalowanie dodatkowego efektywnego źródła w przyszłości – wynika z danych Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE).

Ponad 75 procent gospodarstw, które zostały wyróżnione w konkursie "Miejsce z Klimatem”, zastanawia się nad zainstalowaniem dodatkowego efektywnego źródła w przyszłości. Więcej niż 38 proc. z tych obiektów zdecydowałoby się na solary, a prawie 20 proc. chciałoby zainstalować pompy ciepła. Co ważne, żaden z właścicieli gospodarstw, które nie planują instalacji dodatkowego źródła energii w przyszłości, nie wskazał na rozczarowanie dotychczas używanym źródłem energii. Najczęściej padał argument o wystarczającym zaspokojeniu potrzeb energetycznych.

– Chęć instalacji kolejnych efektywnych źródeł energii wskazuje na zadowolenie z tych używanych obecnie – uważa Wojciech Waglowski, rzecznik Forum Rozwoju Efektywnej Energii. – Aż połowa ankietowanych właścicieli gospodarstw to długoterminowi użytkownicy efektywnych źródeł energii, wykorzystujący je od co najmniej 5 lat.

Zapytani o najważniejszy powód, dla którego zdecydowali się na instalację efektywnych źródeł energii, prawie 75 proc. gospodarstw wskazało na ich aspekt ekologiczny i ochronę środowiska. Dopiero na drugim miejscu znalazły się niższe koszty eksploatacji.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: Pomorska.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here