Rolnicy najchętniej sprowadzają maszyny z Niemiec i Francji. Po jakich cenach?

W 2021 roku najchętniej Polacy sprowadzali maszyny rolnicze z Niemiec i Francji. Ceny transportu maszyn wzrosły zarówno w obrębie kraju, jak i z zagranicy do Polski. Średnia cena sprowadzenia maszyny rolniczej z zagranicy do Polski wyniosła w 2021 roku 1537 zł, a na terenie Polski – 1069 zł. Najczęściej sprowadzanymi maszynami były ciągniki, kombajny i przyczepy rolnicze.

Rolnicy najchętniej sprowadzają maszyny z Niemiec i Francji. Po jakich cenach?
Rolnicy najchętniej sprowadzają maszyny z Niemiec i Francji. Po jakich cenach?

Więcej informacji o transporcie maszyn rolniczych prezentuje „Raport Maszyny Rolnicze 2021” opracowany przez Clicktrans – polski serwis transportowy.

 „Raport Maszyny Rolnicze 2021” oparty jest na ponad 26 tys.. zleceń dotyczących przewozu maszyn rolniczych opublikowanych w serwisie Clicktrans.pl w latach 2011-2021.

W 2021 roku maszyny rolnicze były sprowadzane przede wszystkim z Niemiec. Udział Niemiec wyniósł ponad 45%. Co ciekawe, w porównaniu z 2020 roku znacznie wzrósł udział Francji – o 13,5 p.p. Oba kraje znalazły się w zdecydowanej czołówce – różnica między Francją a będącą za nią Danią wyniosła aż 24 p.p.

Wzrosty cen transportu maszyn rolniczych

W 2021 roku średnia cena transportu maszyn rolniczych na terenie Polski wyniosła 1069 zł, o prawie 24% więcej niż w 2020. Natomiast transport z zagranicy do Polski średnio kosztował 1537 zł i był o 13% większy niż w roku 2020. Spadła jedynie średnia  cena transportu maszyn z Polski za granicę. Wyniosła 1483 zł, o 2% mniej niż rok wcześniej.

Rodzaje transportowanych maszyn rolniczych

W 2021 roku najczęściej poszukiwano transportu dla ciągników, kombajnów oraz przyczep. Transportowano również siewniki, pługi, kosiarki, rozsiewacze czy opryskiwacze.

„Raport Maszyny Rolnicze 2021” to druga edycja raportu na temat sprowadzania maszyn rolniczych przez Polaków na terenie Europy. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie.

Raport jest dostępny na stronie: https://clicktrans.pl/info/raport-maszyny-rolnicze-2021

Clicktrans.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE