Rolnicze OPZZ odcina się od protestów środowisk lewicowo-liberalnych

W związku z licznie pojawiającymi się próbami połączenia protestów rolniczych z obecnymi protestami proaborcyjnymi środowisk lewicowo-liberalnych przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski wydał oświadczenie, w którym jednoznacznie odcina się od powyższych sugestii.

Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZRiOR

“Jako przewodniczący OPZZRiOR chcę jednoznacznie odciąć się od formy i treści wspomnianych protestów, które są pełne agresji wobec katolików i wiary katolickiej oraz dopuszczają się profanacji kościołów, zabytków i innych symbolów polskiego dziedzictwa. Nasze protesty mają wyłączny związek z procedowaną  w ostatnich tygodniach “Piątką dla zwierząt”, która w naszym odbiorze jest wyjątkowo szkodliwa dla polskiego rolnictwa  i przyszłości gospodarstw rodzinnych w Polsce” – czytamy w oświadczeniu.

Sławomir Izdebski zaznacza jednocześnie, że protesty proaborcyjne organizują środowiska, które atakowały rolników w sporze o “piątkę dla zwierząt”.  Zadeklarował również w imieniu wszystkich rolników, że Polska wieś stanie murem w obronie wartości chrześcijańskich.

Oprac. Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here