Rolnik chciał ugasić płonące zboże. Ogień „zajął” też jego ubranie

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło na polu uprawnym w miejscowości Zofijówka, powiat łukowski. Gaszący płonące zboże 50-latek doznał rozległych poparzeń. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

Chciał gasić płonące zboże. Ogień „zajął” też jego ubranie. Fot. Policja Lubelska

„Wczoraj po godzinie 12.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o pożarze do jakiego doszło na polu uprawnym w miejscowości Zofijówka, powiat łukowski. „Ze zgłoszenia wynikało, że ogień „zajął” rosnące tam zboże i składowane bele słomy. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że na pole przyjechał zaprzęgiem konnym 50-latek wraz ze swoją matką. Razem oczekiwali na kombajn, którym miało być wykoszone ich zboże. W pewnym momencie kobieta zauważyła rozprzestrzeniający się po polu ogień. 50-latek zaczął gasić płomienie, jednak w tym czasie ogień „zajął” też jego odzież. Na pomoc przybiegli mieszkający w pobliżu sąsiedzi, kocami próbowali ugasić palące się na mężczyźnie ubranie” – relacjonuje aspirant sztabowy Marcin Józwik.

Rolnik wpadł pod koła kombajnu i poniósł śmierć na miejscu!

Wezwani na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do akcji. Okazało się, że 50-latek doznał rozległych poparzeń ciała i nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala. Niestety mimo udzielanej pomocy życia mężczyzny nie udało się uratować. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dlaczego doszło do tragicznego w skutkach pożaru.

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE