Rolnik wpadł pod koła kombajnu i poniósł śmierć na miejscu!

Sądeccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 25 lipca podczas żniw w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko. Mundurowi apelują również o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych.

Rolnik wpadł pod koła kombajnu. Śmierć na miejscu! Fot. OSP Łącko

25 lipca br. około godziny 10:50 w miejscowości Zabrzeż doszło do tragicznego wypadku podczas prac polowych – 66-letni rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu. Pomimo długiej reanimacji 66-letni mieszkaniec gminy Łącko zmarł.

Kierujący kombajnem trzeźwy, ale bez uprawnień

Kierujący kombajnem 43-latek był trzeźwy, nie miał jednak uprawnień niezbędnych do prowadzenia kombajnu zbożowego.

Na miejscu pracowali policjanci ze Starego i Nowego Sącza, którzy przeprowadzili oględziny i inne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Decyzją prokuratora ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwie, na polu i w lesie

Pamiętajmy, że lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych.

  • Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.
  • Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

Źródło: KMP w Nowym Sączu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Farma Mleka wprowadzała konsumentów w błąd! UOKiK nałożył grzywnę

Nieprawdziwe informacje o skali działalności, nierealne plany na przyszłość – spółka Farma Mleka umyślnie wprowadzała konsumentów w błąd po to, aby zachęcić ich do...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE